בגלל המורדים: סוריה מחרימה את האייפון

המשטר בסוריה בראשותו של הנשיא בשאר אסד הודיע על איסור השימוש במכשיר האייפון של אפל ברחבי המדינה, משום שהמורדים משתמשים בו כדי "להציג התעללות מצד הממשלה". במקביל, אביו של מייסד אפל סטיב ג'ובס - סורי במוצאו - החליט שלא לשתוק ובסרטון מצולם הביע את תמיכתו במורדים וגינה את אלימות כוחות הביטחון

נשיא סוריה בשאר אסד הודיע היום כי הוא מוציא מחוץ לחוק את השימוש במכשירי האייפון במדינה - כך מדווחים כלי תקשורת ערביים. המשטר הסורי נימק את ההנחייה בכך שהאזרחים משתמשים במכשיר על מנת להציג "התעללות מצד הממשלה". במקביל, אביו הביולוגי של מייסד אפל סטיב ג'ובס, סורי במוצאו, הביע את תמיכתו במפגינים בסוריה בסרטון שפורסם באתר יו-טיוב.

על פי הפרסומים באתר הלבנוני "אל-נסארה", החרם על מכשיר האייפון אושר על ידי מחלקת המכס של משרד האוצר הסורי, שפרסמה את ההודעה הבאה: "הרשויות מזהירות את כולם מפני שימוש במכשיר האייפון בסוריה".

אחד מפעילי המחאה נגד הנשיא הסורי אמר כי "הממשל רואה בכל תייר או אורח שמגיע לבקר במדינה כמרגל אפשרי. סטיב ג'ובס ודאי היה מתהפך בקברו אם היה מגלה שמכשיר הדגל שלו נאסר לשימוש בארץ המוצא שלו".

במקביל, הביע עבדול פתח ג'ון ג'נדלי, אביו הביולוגי של מייסד אפל שהיגר בעבר מסוריה לארצות הברית, את תמיכתו במורדים הפרו-דמוקרטים בסוריה בסרטון שפרסם באתר יו-טיוב. "אני מתנגד לאלימות ולהרג שמבצעים כוחות הביטחון הסורים נגד האזרחים החפים מפשע. מכיוון ששתיקה היא שוות ערך לנטילת חלק בפשע הזה - אני מצהיר בסרטון זה על תמיכתי במורדים הסורים", דבריו של ג'נדלי.

נציבת זכויות האדם של האו"ם הזהירה בסוף השבוע כי סוריה נכנסה למצב של מלחמת אזרחים לאחר שיותר מארבעת אלפים בני אדם נהרגו מאז פרוץ המהומות במדינה. עוד נמסר מסוכנות האו"ם כי בתקופה האחרונה מורגשת עלייה במספר החיילים העורקים מהצבא ומצטרפים לכוחות המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת