האחים המוסלמים: "כבדו את רצון העם"

החששות מפני השתלטות איסלאמית על מצרים הופכים מוחשיים יותר, עם ניצחונם הגדול של המפלגות האיסלאמיות - כך עולה מתוצאות הסיבוב הראשון בבחירות. על פי המסתמן, האחים המוסלמים קיבלו 40% אחוז מהקולות, האיסלאם הקיצוני 20% והליברלים רק עם 15%. המועצה הצבאית: מודאגים מתוצאות הבחירות

עם תום הסיבוב הראשון של הבחירות לפרלמנט במצרים, בהם לקחו חלק 62 אחוזים מבעלי זכות הבחירה, מסתמן ניצחון סוחף למפלגות האיסלאמיות, וראשיהן כבר קוראים למשטר "לכבד את בחירת ורצון העם".

על פי התוצאות הראשוניות, זכו מועמדי תנועת האחים המוסלמים ב-40  אחוזים מן הקולות, ואילו נציגי האיסלאם הקיצוני – הסלפים - זכו ב-20 אחוזים. נציגי המפלגות הליברליות והחילוניות התרסקו בבחירות וקיבלו כל אחת בין 5 ל-15 אחוזים מהקולות בלבד.

בעקבות התוצאות, גוברים הסיכויים להתגבשות קואליציה מוסלמית שתבקש לערוך שינויים בחוקה המצרית שיעגנו את ההלכה האיסלאמית בחוק.

"אנחנו קוראים לכולם, לכל מי שקושר את עצמו בדמוקרטיה, לכבד את רצון העם ולקבל את בחירתו", נמסר בהודעה מטעם האחים המוסלמים. "אלו שלא הצליחו בבחירות צריכים לעבוד קשה ולשרת את העם כדי לקבל את תמיכתו בפעם הבאה".

"המועצה הצבאית מודאגת מהתוצאות"

מוקדם יותר היום הודיעו נציגי המועצה הצבאית כי הם מוטרדים מהתוצאות הראשוניות. גורמים מצריים סיפרו לעיתון "אל חיאת" היוצא לאור בלונדון כי הגורם לניצחון המפלגות האיסלאמיות הוא "חוסר ההסכמה בין הכוחות הליברליים, והתעסקותם בעימות מול המועצה הצבאית".

אותם גורמים הוסיפו כי "הליברלים חשבו שברגע שהצבא יעזוב, השטח יהיה שלהם, אבל לא הבינו את הקשר החזק ואת הניסיון שיש לתנועות  האיסלאמיות בבחירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת