חכמי דת סעודיים: אם נשים ינהגו - יעלה שיעור הזנות

בסעודיה ממשיכים הגורמים השמרניים למנוע יוזמות ברוח "האביב הערבי" לשנות את החוק הקיים ולאפשר לנשים לנהוג. מועצת חכמי דת חיברה דוח מיוחד שמסביר "הלכתית" מדוע אסור לאפשר להן לשבת מאחורי ההגה: יתפתח ענף הזנות, יהיו יותר הומואים ולסביות והציבור הסעודי ייחשף יותר לתכנים פורנוגרפיים

לנשים סעודיות אסור לנהוג. ארכיון (חדשות 2)

התקווה בסעודיה לרפורמות ברוח "האביב הערבי" ככל הנראה תיאלץ לחכות, מסיבות "דתיות-מחקריות", כפי שמגדירים זאת בממלכה הוואהבית. דוח מיוחד שהגישו חכמי דת סעודיים מתריע מפני הסכנה לאפשר לנשים לנהוג בכבישי המדינה: שיעור הזנות והפורנוגרפיה יעלה דרמטית.

בחודשים האחרונים דווח על עוד ועוד מקרים בהם נשים לוקחות את ההגה לידיהן - ונוסעות ברחבי סעודיה, בניגוד לחוק האוסר על כך. כעת, על מנת לחזק את הטיעון החוקי, גיבשה מועצת הלכה סעודית דוח לפיו אם נשים תתחלנה לנהוג - יתפתח ענף הזנות, יהיו יותר הומואים ולסביות והציבור הסעודי ייחשף יותר לתכנים פורנוגרפיים.

"אישה סימנה לי שהיא פנויה בבית הקפה"

את אחד ההסברים לטיעון ההזוי הזה העניק חבר המועצה שחיברה את הדוח. "ישבתי יום אחד בבית קפה באחת ממדינות ערב. נשים שישבו לצדי לא הפסיקו לנעוץ את מבטן בי. אחת מהן סימנה לי בבירור שהיא פנויה. זה מה שקורה כשלנשים מותר לנהוג", הוא כותב בדוח, שפרטיו מתפרסמים ב"דיילי מייל" הבריטי.

הטיעון ההזוי הזה קיבל את תמיכתה של האוניברסיטה על שם המלך פהד המנוח בבירה ריאד. "בתוך 10 שנים מיום ביטול החוק, לא יהיו יותר בתולים בסעודיה", הזהירו חכמי הדת הקוראים שלא לאפשר לנשים לנהוג. בחודשים האחרונים נידונה תושבת המדינה בת 34 ל-10 מלקות לאחר שנתפסה מאחורי ההגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת