המשטר האכזרי של אסד: "307 ילדים נהרגו בסוריה"

ועדה שמינה האו"ם מפרסמת נתונים קשים על משטרו האכזרי של אסד: יותר מ-4,000 אזרחים נהרגו, מהם 307 ילדים, 56 מתוכם רק בחודש נובמבר. על פי הדוח, 14,000 איש מוחזקים במעצר

נציבות זכויות אדם באו"ם קורא לקהילה הבינלאומית להתערב ולשים סוף להרג האזרחים בסוריה. לדברי הוועדה שמינה הארגון: יש להגן על אזרחי המדינה מהדיכוי האכזר של הנשיא אסד, לפני שסוריה תיגרר למלחמת אזרחים.

יותר מ-4,000 בני אדם נהרגו, ביניהם 307 ילדים, בתקיפות צבאו של אסד החל מחודש מרס האחרון. בנוסף, יותר מ-14 בני אדם מוחזקים על ידי כוחות הצבא.

בישיבת חירום שכינסה המועצה לזכויות אדם באו"ם, נאמר כי "הרשויות בסוריה ממשיכות לנהוג באופן אכזרי באזרחים, ואם הדבר לא ייעצר באופן מיידי, המדינה תיכלא למלחמת אזרחים".

"מעשי ההרג, העינויים ושאר צורות האלימות שמפעילים אנשי צבאו של הנשיא אסד, חייבים להיעצר באופן בהול ויעיל על ידי הקהילה הבינלאומית", נאמר בישיבה והודגש על פי נתונים שמתקבלים אודות המצב בסוריה, ככל שעובר הזמן גובר השימוש בנשק כלפי אזרחי המדינה.

8 מחיילי אסד נהרגו ממתקפה על בסיס מודיעין

במתקפה של כוחות המורדים הבוקר על בסיס מודיעין בסוריה, נהרגו שמונה חיילים - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. ארגוני זכויות אדם דיווחו כי "קבוצת חמושים תקפה את מטה המודיעין של חיל האוויר הסורי, ולאחר חילופי אש שנמשכו כשלוש שעות נקבע מותם של שמונה אנשי מודיעין סורים. התקיפה התבצעה בצפון סוריה, בין הערים ג'יסר א-שורור לבין עיר הנמל לטקיה, סמוך לאזור בו מתרחשות התנגשויות רבות בין כוחות השלטון לכוחות המורדים.

הליגה הערבית מתנתקת מסוריה

נציגי הליגה הערבית הציגו בכינוס מיוחד שנערך בקהיר רשימת סנקציות שהם קוראים להטיל על סוריה, בשל מרחץ הדמים הנמשך במדינה. ובמקביל לכף סירוב להיענות לדרישת מדינות ערב להכניס מפקחים מטעמן לשטח סוריה.

בראש הצעדים שהובאו לאישור מדינות הליגה והתקבלו: הטלת איסור על בכירי המשטר בדמשק לבקר באף אחד מבין ארצות ערב, וכן הקפאת נכסי ממשל אסד בהן. נוסף על כך, יוכרז גם איסור טיסות במרחב האווירי הסורי וכן הפסקת כל העסקאות שהתנהלו בין חברות הליגה הערבית לבין הממשלה בדמשק והבנק המרכזי במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת