סוריה: 8 מחיילי אסד נהרגו במתקפה על בסיס מודיעין

כוחות חמושים מקרב מתנגדי משטרו של אסד הגיעו הבוקר לבסיס מודיעין בצפון סוריה, שם תקפו את החיילים ששהו במקום. סוכנויות הידיעות מדווחות על שמונה הרוגים במתקפה שהתרחשה באזור רווי מהומות אלימות

מפגינים סורים נגד אסד (חדשות 2)

כוחות האופוזיציה הסורים ממשיכים לתקוף מטרות הקשורות למשטרו של הנשיא בשאר אסד. במתקפה של כוחות המורדים הבוקר על בסיס מודיעין במדינה, נהרגו שמונה חיילים - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

ארגוני זכויות אדם דיווחו כי "קבוצת חמושים תקפה את מטה המודיעין של חיל האוויר הסורי, ולאחר חילופי אש שנמשכו כשלוש שעות נקבע מותם של שמונה אנשי מודיעין סורים. התקיפה התבצעה בצפון סוריה, בין הערים ג'יסר א-שורור לבין עיר הנמל לטקיה, סמוך לאזור בו מתרחשות התנגשויות רבות בין כוחות השלטון לכוחות המורדים.

הליגה הערבית מתנתקת מסוריה

נציגי הליגה הערבית הציגו בכינוס מיוחד שנערך בקהיר רשימת סנקציות שהם קוראים להטיל על סוריה, בשל מרחץ הדמים הנמשך במדינה. ובמקביל לכף סירוב להיענות לדרישת מדינות ערב להכניס מפקחים מטעמן לשטח סוריה.

בראש הצעדים שהובאו לאישור מדינות הליגה והתקבלו: הטלת איסור על בכירי המשטר בדמשק לבקר באף אחד מבין ארצות ערב, וכן הקפאת נכסי ממשל אסד בהן. נוסף על כך, יוכרז גם איסור טיסות במרחב האווירי הסורי וכן הפסקת כל העסקאות שהתנהלו בין חברות הליגה הערבית לבין הממשלה בדמשק והבנק המרכזי במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת