דוח האו"ם: השלטון הסורי ביצע פשעים נגד האנושות

8 חודשים לאחר פרוץ המהומות בסוריה הקימה מועצת זכויות האדם של האו"ם ועדת בדיקה, שתחקור עדויות לפיהן התבצעו במדינה פשעים נגד האנושות. בין הסעיפים שייבדקו: רצח, עינויים, ואונס. יו"ר הוועדה: "ההוראות לירי על המפגינים הגיעו מדרגים גבוהים"

בשאר אסד, מעשי השלטון ייחקרו (חדשות 2)

גובר הלחץ על סוריה: מועצת האו"ם לזכויות האדם, מינתה ועדת בדיקה שתחקור את האירועים האחרונים במדינה, ויבדקו חשד שכוחות הביטחון הסורים ביצעו פשעים נגד האנושות במהלך פיזור ההפגנות נגד משטרו של בשאר אסד. בין הסעיפים שייבדקו: רצח, עינויים, ואונס.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הוועדה, שתראיין 223 קורבנות ועדי ראיה, קראה לסוריה להפסיק עם מה שהם מגדירים כ"הפרה סדרתית של זכויות האדם". בנוסף קראה הוועדה לשלטון הסורי לאפשר לכלי תקשורת ופעילים מארגונים הומניטרים להיכנס למדינה ולפעול בה בחופשיות.

מי שירכז את פעילותה של ועדת הבדיקה יהיה הברזילאי פאולו פיניירו, שמאמין כי "ההוראות לירי בלתי פוסק במפגינים הועברו על ידי הגורמים הבכירים ביותר במשטר. אנו נבדוק את הטענות בצורה המקיפה ביותר מכיוון שלהערכתנו נהרגו כ-3,500 בני אדם בשמונת החודשים האחרונים, ובנוסף אליהם נעצרו כ-30,000 בני אדם".

אתמול: הליגה הערבית התנתקה מסוריה

נציגי הליגה הערבית הציגו בכינוס מיוחד שנערך בקהיר רשימת סנקציות שהם קוראים להטיל על סוריה, שתובא לאישור המדינות החברות בארגון. העיצומים על משטר אסד, שיוטלו בשל מרחץ הדמים הנמשך במדינה וסירובו להיענות לדרישת מדינות ערב להכניס מפקחים מטעמן לשטח סוריה, באו אחרי שרק השבת גבתה אלימות כוחות הביטחון את חייהם של 24 אזרחים.

בראש הצעדים שיובאו לאישור מדינות הליגה: הטלת איסור על בכירי המשטר בדמשק לבקר באף אחד מבין ארצות ערב, וכן הקפאת נכסי ממשל אסד בהן. נוסף על כך, יוכרז גם איסור טיסות במרחב האווירי הסורי וכן הפסקת כל העסקאות שהתנהלו בין חברות הליגה הערבית לבין הממשלה בדמשק והבנק המרכזי במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת