טנטאווי מאיים: "להמשך המהומות יהיו השלכות חמורות"

ההמונים במצרים ממשיכים בקריאתם למועצה הצבאית לפנות את מקומה לטובת ממשלה אזרחית, אך העומד בראשה, פילדמרשל טנטאווי, לא נרתע ומאיים על העם ב"השלכות חמורות" אם המהומות לא ייפסקו. "לא ניתן לחורשי רעה להתערב בבחירות", הוסיף הגנרל והזהיר: "לא ניתן לאף אדם או קבוצה להפעיל עלינו לחץ"

השליט בפועל של מצרים פילדמרשל חוסיין טנטאווי הזהיר היום מפני "השלכות חמורות" שעתידות לבוא אם המהומות במדינה לא ייפסקו. הצהרתו של טנטאווי הועברה באמצעות סוכנות הידיעות הממשלתית, בה הוא גם קרא לעם המצרי להצביע בבחירות שיחלו מחר.

רשת אל-ערביה מדווחת כי פילדמרשל טנטאווי הצהיר כי "לא ניתן לאף אדם או קבוצה להפעיל לחץ על המועצה הצבאית העליונה". בהודעה שפורסמה דרך סוכנות הידיעות הממשלתית נאמר: "לא ניתן לחורשי רעה להתערב בבחירות", לדברי טנטאווי, "מצרים נמצאת בצומת דרכים - או שנצליח פוליטית, כלכלית וחברתית או שההשלכות יהיו חמורות ביותר ואת זה לא נרשה". הזהרתו של טנטאווי מגיעה בזמן שאלפים עדיין גודשים את כיכר תחריר בקהיר להפגנת ענק נוספת, במטרה לסלק אותו ואת שאר חברי המועצה הצבאית.

העם המצרי קורא לטנטאווי ועמיתיו לפנות את השלטון לטובת ממשלת חירום לאומית, שתנהל את המדינה על לבחירות שאמורות להתקיים בחודש יוני הקרוב. המועצה הצבאית העליונה נטלה לעצמה את השלטון אחרי שהנשיא המצרי חוסני מובארק הודח בחודש פברואר האחרון.

המועצה הצבאית סובלת מביקורת רבה, משום שהעם טוען שלא הצליחו להשיב את הביטחון למדינה ולבלום את ההתדרדרות הכלכלית של מצרים. ההפגנות היום נמשכות זה היום התשיעי, מאז נהרגו לפחות 41 מפגינים על ידי הצבא וכ-2,000 נוספים נפצעו.

גם הלילה נמשכו ההפגנות בכיכר תחריר בקהיר, והמפגינים מבטיחים "צעדת מיליון" היום אחר הצהריים. אחד המועמדים לנשיאות, מוחמד אל בראדעי, הודיע כי יוותר על מועמדותו אם יוצע לו תפקיד ראש הממשלה, תפקיד שאותו ממלא כרגע כמאל גנזורי, שהיה ראש הממשלה בתקופת מובארק.

גנזורי עצמו ביקש אתמול מהמפגינים תקופת חסד של חודשיים, שבהם לדבריו ינהיג רפורמות ויצרף צעירים לממשלה, אולם בכיכר תחריר לא קיבלו את בקשתו.

לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק