דיווח: קצין אירני בכיר נהרג בפיצוץ מחסן הנשק בלבנון

נסיבות הפיצוץ שהתרחש בשבוע שעבר סמוך לצידון עדיין לוטות בערפל, אך היום מדווח עיתון כווייתי כי בחיזבאללה טשטשו ראיות לכך שנהרגו בו שני אנשי חיזבאללה ושלושה פעילים במשמרות המהפכה האירניים. אחד מהקצינים האירנים היה בכיר שעסק ב"משימה סודית" הנוגעת לחימוש הארגון, במקרה שהמשטר הסורי ייפול

נסיבות הפיצוץ שהתרחש בשבוע שעבר במחסן הנשק של חיזבאללה בדרום לבנון עדיין אפופות מסתורין, אבל היום חשף העיתון הכווייתי "א-סיאסה" פרטים חדשים ששופכים אור לכאורה על מה שהתרחש במקום. לפי הדיווח, נהרגו באירוע שני אנשי חיזבאללה ושלושה פעילים במשמרות המהפכה של אירן. עם זאת, הפרטים החדשים טרם זכו לאישור מצד אף גורם אחר.

לפי העיתון, "מיד אחרי הפיצוץ, יחידה מיוחדת של משמרות המהפכה פינתה את הגופות וטשטשה כל ראיה שיכולה להעיד על הימצאם של נפגעים במקום".

עוד נכתב שם, כי "ההרוגים נמנים עם אנשי 'כוח אל-קודס' של משמרות המהפכה המוצבים בלבנון, ושניים מהם קשורים ליחידת החימוש של הארגון האירני שפועלת באופן שוטף יחד עם חיזבאללה. מטרתה היא לחמש את הארגון באזורים שונים בלבנון".

בדיווח נכתב עוד כי "אחד ההרוגים האירנים הוא קצין במשמרות המהפכה, שהגיע ללבנון ימים ספורים טרם הפיצוץ והיה מיועד לסייע להוצאתה לפועל של משימה סודית הנוגעת לצרכי הצבא של חיזבאללה".

אותו קצין אירני, לפי "א-סיאסה", "עסק בחישוב כמות אמצעי הלחימה והסוגים הדרושים לחיזבאללה, על רקע החשש שמשטר אסד בסוריה ייפול וההשלכות שעלולות להיות לכך על המשך העברת הנשק לארגון על ידי אירן".

בין היתר, לטענת מערכת העיתון, עסק הקצין האירני באיתור דרכים חלופיות שבהן תוכל טהרן לאפשר את העברת הנשק לחיזבאללה - במקרה שדרכי האוויר והים מדמשק ייחסמו.

הדיווח בא על רקע איומים שהשמיעו בשבועות האחרונים בכירים ברפובליקה האיסלאמית, שלפיהם אם תותקף אירן על ידי ישראל או המערב - ימלא חיזבאללה תפקיד מרכזי בפעולת התגמול על כך. יועצו הצבאי של המנהיג הרוחני האירני, האייתוללה עלי חמינאי, הזהיר בשבוע שעבר כי חמאס וחיזבאללה ינקטו "תגובה נחרצת" נגד ישראל, אם זו תתקוף את מתקני הגרעין של ארצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת