העיתונאית הצרפתיה שהותקפה בקהיר: "קרעו ממני את התחתונים"

קרוליין סינז, כתבת רשת הטלוויזיה הצרפתית פראנס-3, נשלחה ללב המהומות בבירת מצרים. המונים התנפלו עליה, ואחרי שהפשיטו אותה מבגדיה - ביצעו בה את זממם "מול כולם, לאור יום" - כלשונה. עכשיו היא משחזרת את רגעי האימה: "קרעו ממני את התחתונים, ואחר כך תקפו אותי"

קרוליין סינז. הותקפה מינית (חדשות 2)

בצל המחאה ההמונית הנמשכת בכיכר תחריר שבקהיר, הפך המקום לזירה מסוכנת במיוחד עבור נשים. העיתונאית קרוליין סינז מצרפת וצלם שהתלווה אליה הותקפו במקום ביום חמישי האחרון. לדבריה של הכתבת, התנפלה עליה קבוצה של נערים וגברים שהפשיטו אותה בכוח מבגדיה.

בריאיון שהעניקה שיחזרה סינז, כתבת רשת הטלוויזיה הצרפתית פראנס-3, את רגעי האימה שבהם נפלה קורבן להתעללות מצד המון זועם. תחילה סיפרה כי הופרדה מהצלם ששהה עמה במקום עם ידי חבורת נערים בני 14-16.

"הם חבטו בי ואחר כך תקפו אותי מינית מול כולם, לאור יום", היא תיארה - והוסיפה: "תחילה הם קרעו ממני את התחתונים, ואחר כך תקפו אותי".

סינז הפנתה גם אצבע מאשימה לעבר כוחות הביטחון המצריים, שלטענתה הגיעו למקום וחילצו אותה מציפורני התוקפים רק כעבור שעה.

באותו היום נפלה גם עיתונאית נוספת קורבן למעשים דומים. לטענת מונה אל-טהווי, עיתונאית אמריקנית ממוצא מצרי, הותקפה מינית על ידי המון זועם והוכתה באכזריות  היא נעצרה על ידי שוטרים שהגיעו לדכא את המהומות שפרצו בכיכר, ולטענתה - במשך כחצי יממה - נאלצה לשהות בבניין משרד הפנים בקהיר.

מעוצמת המכות שספגה היא סבלה משברים בחלקים שונים בגופה, מה שלדבריה לא הפריע לאנשי הביטחון של מצרים לגעת באיבריה המוצנעים ללא הסכמה.

גם הבלוגרית שהצטלמה בעירום הותקפה בכיכר

לשני האירועים החמורים מצטרף תיעוד נוסף שבו נראית לכאורה עליא אל-מהדי, הבלוגרית ממצרים שהצטלמה בעירום במחאה על דיכוי הנשים בארצה ועוררה סערה, כשהיא מוכה על ידי המונים זועם בכיכר תחריר. בתיעוד היא נראית נגררת על ידי מפגינים שהטיחו את גופה בקרקע.

אל-מהדי עצמה לא אישרה את פרטי הדיווח. היא עדכנה את דף הפייסבוק שלה כ-10 שעות לאחר האירוע, ולא סיפקה כל התייחסות אליו. הדבר היחיד שבו החליטה לשתף את חבריה ברשת החברתית היה המשפט: "איש לא יודע היכן אני נמצאת, ומי שינסה לפגוע בי - יקבל את מה שמגיע לו".

נשים הפכו מטרה לפגיעה מינית במצרים עוד בראשית ימי ההפיכה שם. בפברואר האחרון הותקפה מינית העיתונאית האמריקנית לארה לוגן. קבוצת תוקפים הקיפה אותה, הכתה אותה באכזריות ואחר כך ביצעה בה את זממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת