דיווח: "סוריה כיוונה טילי סקאד לעבר טורקיה"

החרפה נוספת ביחסים המתוחים בין דמשק לאנקרה. רשת טלוויזיה אירנית מדווחת כי סוריה כיוונה סוללות טילים לעבר טורקיה. על פי הדיווח, הטילים, מתוצרת רוסית, הוצבו בשני מחוזות הסמוכים לגבול בין שתי המדינות. לאחרונה הזהיר ארדואן את אסד: "ימיך כשליט סוריה ספורים"

דיווח: סוריה כיוונה טילים לעבר טורקיה (רויטרס)

האם המתיחות ביחסים בין סוריה לטורקיה עלולה להידרדר לעימות צבאי של ממש? אם לשפוט על פי הדיווח האחרון, לפיו סוריה כיוונה טילים לעבר טורקיה, התשובה היא חיובית.

כתב רשת הטלוויזיה האירנית באנקרה דיווח אמש כי טילי סקאד מתוצרת רוסית, הוצבו בסוריה בשני מחוזות הקרובים לגבול טורקיה ועירק, זאת בהמשך להסלמה ביחסים בין שתי המדינות. על פי הדיווח, הטילים הוצבו במחוזות הצפוניים קמישלי ועין-דיוואר, כאיום ברור נגד התערבות טורקית בענינייה של סוריה.  

לפני כשבוע הותקף אוטובוס בו נסעו צליינים טורקיים סמוך לגבול בין סוריה לטורקיה, על פי הדיווח, מדובר בתקיפה שביצעו כוחות צבאו של אסד. במהלך ההתקפה נפצעו מספר אזרחים טורקים.

אתמול התייחס הנשיא אסד בריאיון לסוכנות ידיעות באירן לארדואן. "הוא חולם לחדש את האימפריה העות'מנית", סיפר אסד. הנשיא גם רמז למעורבות טורקיה לכאורה במחאת הענק ששוטפת את ארצו ואמר כי אותם אישים שעליהם דיבר "מנסים לנצל את פעילותם של כמה זרמים המכוונים על ידי תנועות דתיות, מתוך כוונה לחזק את ההשפעה שלהם בעולם הערבי". 

ארדואן לאסד: "מול מי תילחם עד המוות, נגד העם שלך?"

במקביל, במהלך כנס שבו השתתף באיסטנבול, שיגר ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן לנשיא הסורי אסד הודעה ובה נאמר כי "ימיך כשליט סוריה ספורים. אינך יכול להישאר בשלטון רק בזכות טנקים ותותחים שטובחים בבני עמך - קרב היום שגם אתה תאולץ ללכת הביתה".

ארדואן מזהיר את אסד (חדשות 2)
ארדואן התייחס לריאיון עם הנשיא אסד אשר פורסם בעיתון הטיימס הלונדוני, ובו ציין כי במידה שהמערב יתערב וישלח מתקפה צבאית על סוריה, אין בכוונתו להיכנע וכי "יילחם עד המוות". בפנייתו של ארדואן לאסד אמר: "מול מי תילחם עד המוות, נגד העם שלך? מדוע אתה פותח פתח למתקפה מערבית על סוריה - עדיף שתסגור את ענייניך הפנימיים בגבולות המדינה - ומהר".

בנוסף, גינה ארדואן את מעשי התקיפה של אסד בבני עמו, ואף נגד דיפלומטים טורקים שהותקפו בסוריה על ידי כוחות אסד בתחילת החודש, זאת לאחר שארדואן הביע תמיכה בליגה הערבית ובהשעיית סוריה ממנה.

אסד על ארדואן: "חולם על אימפריה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת