10 קצינים נהרגו בסוריה: "המרוויחה העיקרית - ישראל"

עוד פיצוץ מסתורי? בסוריה מאשימים גורמים מערביים בהריגתם של ששת טייסי חיל האוויר אתמול בבסיס צבאי במרכז המדינה. "המרוויחות העיקריות ממתקפת הטרור הזו הן ישראל ושאר אויבות האומה הסורית", אמר דובר מטעם הצבא. במקביל נמשך הלחץ הדיפלומטי של הליגה הערבית, שדורשת את הפסקת האלימות והכנסת פקחים מטעמה למדינה

כלי התקשורת בסוריה מדווחים כי עשרה אנשי צבא, בהם שישה טייסים, נהרגו במה שהם כינו "מתקפת טרור" על בסיס סמוך לעיר טדמור שבמרכז המדינה. נכון לעכשיו, חקירת המקרה נמשכת, אך על פי הודעה של גורמים רשמיים במדינה ברור מי המרוויחה הגדולה מפעולה זו.

"המפקדה הכללית של הצבא והכוחות המזוינים סבורה, כי מי שמפיקים תועלת מפעולת טרור זו הם אויבי האומה והמולדת - ובראשם ישראל", כך אמר דובר מטעם הצבא הסורי. "אנו מדגישים שהצבא תמיד נכון להגן על ביטחון המולדת והתושבים, ולגדוע כל יד זדונית שמאיימת על דם הסורים", הוסיף אותו גורם.

המתקפה הדיפלומטית על סוריה נמשכת

למרות שהליגה הערבית איימה כי תטיל סנקציות על סוריה בעקבות מעשי האלימות ואי ההסכמה להכניס למדינה פקחים, בחרו בסוריה להתעלם ולא להיענות לדרישות. בעקבות כך, עשויים ראשי הליגה להחליט כבר מחר על שורה ארוכה של הטלת סנקציות במידה שסוריה לא תיענה הערב לדרישות.

בין הסנקציות הנשקלות: עצירת הטיסות לסוריה, הקפאה מוחלטת של חשבונות בנק השייכים לבכירי המשטר הסורי ואיסור על קיום קשרים כלכליים בין המדינות החברות בליגה לבין סוריה. במקביל נמשך הלחץ הבינלאומי על סוריה לאפשר מסדרון הומניטרי שיעבור מטורקיה למדינה - שיאפשר העברת מזון ותרופות לאזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת