אלפים יצאו לכיכר תחריר להפגנת "ההזדמנות האחרונה"

מאות אלפי בני אדם גדשו את כיכר "תחריר" בקהיר במחאה על המצב במצרים ובקריאה שלא לאשר את מינויו של ראש הממשלה הנבחר כמאל גנזורי. במקביל, אמר גנזורי כי הוא לא מתכוון לבצע שינויים מרחיקי לכת לפני הבחירות

חשש לחידוש המהומות במצרים: מאות אלפי בני אדם מפגינים בשעה זו בכיכר "תחריר" בקהיר, במחאה על המצב הקיים במדינה, בקריאה שלא "לפספס" את מהפכת פברואר ונגד מינויו של ראש הממשלה כמאל אל-גנזורי לתפקידו. מדובר בהפגנה הגדולה ביותר שנערכת בכיכר מאז אירועי המהפכה השנה, למרות שארגון "האחים המוסלמים" אינם נוטלים בה חלק. את המתרחש בכיכר "תחריר" העברנו בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

ההמונים ממשיכים לזרום לכיכר, ומאז שעות הבוקר נרשמת באזור תנועה ערה של מפגינים. עם זאת, לא נרשמים עד כה אירועים חריגים ותקריות אלימות בין המפגינים לבין כוחות הביטחון. בשעות הצהריים עברה בשקט גם תפילת יום השישי המרכזית בכיכר. אמש דחתה המועצה הצבאית העליונה את בקשת העם לוותר על השלטון לאלתר והודיעה כי הבחירות יתקיימו כמתוכנן בשבוע הבא.

סמכויות מלאות לראש הממשלה החדש

במסיבת עיתונאים שכינס גנזורי, הוא הודיע כי הוא אינו מתכוון לערוך שינויים מרחיקי לכת עד לבחירות שיתקיימו בשבוע הבא. גנזורי הוסיף כי הוא ואנשיו מתכוונים לנהל מו"מ עם כל הפלגים המצרים על הצטרפותם לממשלת "ההצלה הלאומית". במקביל, הודיעו גורמים במצרים כי הבחירות שתוכננו לשבוע הבא יימשכו במשך יומיים.

המפגינים קוראים לבטל את מינויו של כמאל אל-גנזורי לתפקיד "ראש ממשלת ההצלה". אל-גנזורי נבחר אמש על ידי המועצה הצבאית העליונה, והיום אושרה בחירתו במועצה וניתנו לו "סמכויות מלאות" לניהול הממשלה.

רשתות הטלוויזיה הערביות מדווחות כי אל-גנזורי לא מבזבז זמן וכבר החל בהתייעצויות עם גורמים שונים למינוי הממשלה החדשה. במקביל דיווחו כלי תקשורת מצריים כי "האחים המוסלמים" הגישו בקשה רשמית ליטול חלק פעיל בממשלה הבאה, ובמסגרתה גם פירטו את שמות המועמדים שלהם לתפקידים בממשלה. אל-גנזורי (78) כיהן בעבר כראש ממשלתו של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק, בין השנים 1996-1999.