ראש ממשלת מצרים החדש: מקורבו של מובארק

למורת רוחם של המפגינים בכיכר תחריר, הסכים הערב על פי הדיווחים כמאל אל-גנזורי להיות ראש הממשלה החדשה של מצרים. אל-גנזורי כבר כיהן בשנות ה-90 כראש ממשלה - תחת משטרו של חוסני מובארק. המפגינים ממשיכים לדרוש ריבונות למועצה האזרחית הזמנית

מובארק ואל-גנזורי, ב-1999 (רויטרס)

כמאל אל-גנזורי, שכיהן בעבר כראש ממשלתו של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק, קיבל הערב את בקשת המועצה הצבאית העליונה במדינה לכהן שוב כראש ממשלה - כך מדווחים כלי תקשורת במצרים.

אל-גנזורי בן ה-78 עבד עם מובארק בשנים 1996-1999. לפי הדיווחים, הוא נתן את הסכמתו העקרונית להרכיב ממשלה חדשה לאחר פגישה עם ראש המועצה הצבאית השלטת, הגנרל מוחמד חוסיין טנטאווי.

המינוי הזה לא צפוי להרגיע את הרוחות הסוערות בכיכר תחריר, אך הרוב המצרי כנראה יאשר את הבחירה של אל-גנזורי, שנחשב למתון יחסית.

המועמדים לנשיאות לא רוצים לדבר עם הגנרלים

בעיתון ה"טלגרף" הבריטי דווח כי הגנרלים מקיימים בימים האחרונים סבב שיחות עם מועמדים שונים המבקשים להשתתף בבחירות לנשיאות מצרים, שייערכו בשנה הבאה, ביניהם גם לשעבר ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, מוחמד אל-ברדעי.

לפי הדיווח, כמה מועמדים דחו את פניית המועצה הצבאית, מחשש שייתפסו כמשתפי פעולה עם הגוף - שהפופולריות שלו ברחוב המצרי הולכת ופוחתת. המפגינים בקהיר דורשים שהצבא יעניק ריבונות מלאה למועצה האזרחית הזמנית, שאמורה להשלים את המעבר לדמוקרטיה מלאה במצרים.

מינויו של בכיר ששירת תחת חוסני מובארק, מגביר את חששות המפגינים שהממשלה החדשה לא תהיה טובה מקודמתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת