גורם מצרי: "הוסכם להפסיק המהומות בתחריר"

האלפים עדיין לא עוזבים את "כיכר המהפכה", אך בכיר במשטרת קהיר אומר הבוקר כי כוחות הביטחון והמפגינים הגיעו לסיכום במסגרתו יסתיימו העימותים ברחוב מוחמד מחמוד. דיווח: שר הפנים הציע לדחות את הבחירות

השקט חוזר לרחובות קהיר? אחרי הרגיעה היחסית בהפגנות אמש, אומר הבוקר בכיר במשטרת קהיר כי כוחות הביטחון והמפגינים הגיעו לסיכום במסגרתו יסתיימו העימותים ברחוב מוחמד מחמוד הסמוך למתחם משרד הפנים בקהיר.

בראיון לטלוויזיה המצרית אמר א-דמאטי כי המפגינים הסכימו לסיים את ההפגנות ברחוב שהיווה את מוקד האירועים האלימים בימים האחרונים, ולדבריו המשך ההתקהלות בכיכר תחריר כעת היא בשל דרישתם של הנוכחים במקום לשחרר את העצורים מהאירועים בכיכר.

שר הפנים לטנטאווי: לדחות את הבחירות

במקביל, נמשכים המגעים המרתוניים להרכבתה של "ממשלת הצלה" במדינה. בעוד הגנרל טנטאווי בוחן את מינויים של שרים חדשים, מדווח הבוקר אתר האינטרנט של רשת "אל-ג'זירה" כי שר הפנים מנסור אל-עיסאווי הציע לראש המועצה הצבאית לדחות את השלב הראשון של הבחירות לפרלמנט, שצפויות להתקיים בעוד ארבעה ימים. 

לדברי אל-עיסאווי, יש לדחות את הבחירות בשל היעדר יכולתם של כוחות הביטחון "לספק הגנה בצורה ראויה על תהליך הבחירות". עם זאת, בשלב זה הגנרל טנטאווי נוטה שלא לקבל את הצעתו של שר הפנים.

אמש פרסמנו תמונות מהפגנה שהתקיימה בימים האחרונים בה השתתפו מאות בני אדם בכיכר "תחריר", בה הונפו דגלי "אל-קעידה" והושמעו סיסמאות נגד ישראל וארצות הברית. בסרטון, שפורסם על ידי מכון ממר"י לחקר תקשורת המזרח התיכון נראה אחד הפעילים הקיצוניים המובילים את המהומות בכיכר "תחריר" מסית את ההמונים, משמיע סיסמאות הזדהות עם אוסמה בן לאדן ומאיים על ישראל וארצות הברית: "אם תבואו למצרים, תפגשו אנשים שאוהבים למות יותר מאשר את אוהבת את החיים!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת