חיזבאללה: הפיצוץ - לא בבסיס שלנו

הארגון הלבנוני מגיב הערב לדיווחים לפיהם הפיצוץ בדרום המדינה אמש, אירע במחסן נשק שלו. "הוא לא היה במרכז של חיזבאללה ולא במחסן נשק של הארגון", הוא טען בהודעה לקונית שפרסם. דיווח: מזל"ט ישראלי התפוצץ במכוון במחסן והשמיד אותו

המקום בו אירע הפיצוץ, היום בלבנון (חדשות 2)

דוחה את הדיווחים: ארגון חיזבאללה פרסם הערב הודעה בה התייחס לפיצוץ המסתורי שאירע אמש בדרום לבנון והכחיש את הטענות לפיהן מדובר במחסן נשק של הארגון. "לדיווחים בתקשורת בעניין הפיצוץ בדרום לבנון והקשר שלו לארגון חיזבאללה אין שחר של אמת", נכתב בהודעה הלקונית מטעם הארגון. "הפיצוץ לא היה במרכז של חיזבאללה ולא במחסן נשק של הארגון".

עם זאת, בתקשורת הזרה נמשכות הספקולציות בעניין מהות הפיצוץ והאחראים לו. הבלוגר האמריקני ריצ'ארד סילברסטין דיווח היום כי "מל"ט שמופעל על ידי המודיעין הישראלי גרם לפיצוץ במחסן התחמושת של החיזבאללה". באותו הבלוג נטען שישראל עומדת מאחורי הפיצוץ בבסיס התחמושת של משמרות המהפיכה האירנים לפני שבוע וחצי.

סילברסטין כותב: "ההיסטוריה של המודיעין הצבאי מלאה בהחלטות מהירות , חסרות אחריות שהסתיימו באסון, אחת מהן עשתה ישראל אמש". סילברסטין כותב שקיבל מידע בלעדי ממקור מוסמך ישראלי עם ניסיון צבאי עשיר על פיו המודיעין הישראלי פגע בחיזבללה על ידי שיגור "סוס טרויאני ממולכד" בדרום לבנון.

על פי הדיווח, המל"ט שעל היעלמותו דווח ביום שבת האחרון, נצפה על ידי רדאר של כוח האו"ם הצרפתי בדרום לבנון היה ממולכד, ומטרתו הייתה לפוצץ את מחסן התחמושת. לפי סילברסטין, ישראל דאגה שמערכות המכ"ם של הכוח הצרפתי תעקוב אחריו עד שהוא יעלם, ובנקודה זו הכוח יזעיק את צבא לבנון על מנת לחפש יחד את המטרה האווירית שנעלמה.

המל"ט התפוצץ בתוך הבונקר

לטענתו של סילברסטין, ישראל "דאגה" להפיל את המל"ט ממש על גדרות מחסן התחמושת של החיזבאללה כדי שהם, ורק הם, יצליחו למצוא את כלי הטיס שנחת בשלמות יחסית ולא התרסק. חיזבאללה לא איפשר לצבא לבנון או לכוח יוניפי"ל להתקרב לבסיס שלהם, והם לא יכלו לבחון בעצמם את המל"ט. ישראל, לפי הדיווח, אף שלחה מל"ט נוסף כביכול כדי לחפש אחר המל"ט שנעלם, אך למעשה נועד להטעות את חיזבאללה.

על פי האתר, כשמצאו כוחות חיזבאללה את כלי הטיס נסראללה מיהר והכריז בתקשורת כי הוא יירט את המל"ט הישראלי, והכניס את המל"ט השלם אל מעמקי בונקר התחמושת - בדיוק כפי שישראל רצתה שיעשה. בנקודה זו המל"ט פוצץ באמצעות שלט רחוק וגרם לפיצוץ הבונקר כולו.

חשוב להדגיש כי מדובר בדיווח של בלוגר אמריקני שאין לו כל אישור רשמי בישראל ואף לא מחיזבאללה, בשלב זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת