"ישראל אחראית לפיצוץ בלבנון על ידי מל"ט ממולכד"

ישראל שלחה מל"ט ממולכד אל שמי לבנון ודאגה שהוא ינחת סמוך לבסיס חיזבאללה, על מנת שאלו יכניסו אותו אל מחסני הנשק - כך מדווח הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטין. הוא טוען שישראל פוצצה את המל"ט בתוך בסיס חיזבאללה, לאחר שווידאה כי הוא הוכנס אל מחסן הנשק

מל"ט (חדשות 2)

"מל"ט שמופעל על ידי המודיעין הישראלי גרם לפיצוץ במחסן התחמושת של החיזבאללה" - כך מדווח הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטין בבלוג תיקון עולם, אותו בלוג בו נטען שישראל עומדת מאחורי הפיצוץ בבסיס התחמושת של משמרות המהפיכה האירנים לפני שבוע וחצי.

סילברסטין כותב: "ההיסטוריה של המודיעין הצבאי מלאה בהחלטות מהירות , חסרות אחריות שהסתיימו באסון, אחת מהן עשתה ישראל אמש". סילברסטין כותב שקיבל מידע בלעדי ממקור מוסמך ישראלי עם ניסיון צבאי עשיר על פיו המודיעין הישראלי פגע בחיזבללה על ידי שיגור "סוס טרויאני ממולכד" בדרום לבנון.

על פי הדיווח, המל"ט שעל היעלמותו דווח ביום שבת האחרון, נצפה על ידי רדאר של כוח האו"ם הצרפתי בדרום לבנון היה ממולכד, ומטרתו הייתה לפוצץ את מחסן התחמושת. לפי סילברסטין, ישראל דאגה שמערכות המכ"ם של הכוח הצרפתי תעקוב אחריו עד שהוא יעלם, ובנקודה זו הכוח יזעיק את צבא לבנון על מנת לחפש יחד את המטרה האווירית שנעלמה.

המל"ט התפוצץ בתוך הבונקר

לטענתו של סילברסטין, ישראל "דאגה" להפיל את המל"ט ממש על גדרות מחסן התחמושת של החיזבאללה כדי שהם, ורק הם, יצליחו למצוא את כלי הטיס שנחת בשלמות יחסית ולא התרסק. חיזבאללה לא איפשר לצבא לבנון או לכוח יוניפי"ל להתקרב לבסיס שלהם, והם לא יכלו לבחון בעצמם את המל"ט. ישראל, לפי הדיווח, אף שלחה מל"ט נוסף כביכול כדי לחפש אחר המל"ט שנעלם, אך למעשה נועד להטעות את חיזבאללה.

על פי האתר, כשמצאו כוחות חיזבאללה את כלי הטיס נסראללה מיהר והכריז בתקשורת כי הוא יירט את המל"ט הישראלי, והכניס את המל"ט השלם אל מעמקי בונקר התחמושת - בדיוק כפי שישראל רצתה שיעשה. בנקודה זו המל"ט פוצץ באמצעות שלט רחוק וגרם לפיצוץ הבונקר כולו.

חשוב להדגיש כי מדובר בדיווח של בלוגר אמריקני שאין לו כל אישור רשמי בישראל ואף לא מחיזבאללה, בשלב זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת