היום: "הפגנת מיליון" בכיכר תחריר

כשברקע התפטרות הממשלה המצרית אמש, וכשנותר פחות משבוע לבחירות לפרלמנט, בארגון "האחים המוסלמים" שהוביל את העימותים האלימים מנסים להפגין שליטה ברחובות. הבוקר קוראים ה"אחים" שלא להשתתף ב"הפגנת המיליון" שצפויה אחה"צ בקריאה לסלק את שלטון המועצה הצבאית העליונה. טנטאוי משהה בינתיים את התפטרות הממשלה

בוקר מתוח בקהיר: רבבות המפגינים צפויים לשוב במהלך היום לכיכר תחריר ולחדש את ההפגנות נגד המועצה הצבאית העליונה בראשות הגנרל מוחמד חוסיין טנטאווי. בכלי התקשורת המצריים קראו המפגינים ל"הפגנת מיליון" נוספת, היום אחר הצהריים בכיכר המהפכה.

עם זאת, אחרי כמעט שבוע של הפגנות בכיכר ולאור הדרמה הפוליטית אמש עם התפטרות הממשלה, קרא הבוקר ארגון "האחים המוסלמים" שלא ליטול חלק בהפגנת הענק, וזאת מחשש שאלו שוב ייצאו משליטה ויהפכו לעימותים אלימים עם כוחות הביטחון. ולמרות זאת, כבר משעות הבוקר המוקדמות ניכרת תנועה ערה של מפגינים שפוקדים את כיכר תחריר.

במצרים מעריכים כי קריאתם של "האחים המוסלמים" שלא להשתתף היום בהפגנה, באה במסגרת ניסיונם להפגין שליטה ברחוב המצרי, פחות משובע לבחירות לפרלמנט בהן הם צפויים לזכות בכ-40% מן הקולות.

הממשלה התפטרה - טנטאווי משהה ההתפטרות

לילה דרמטי נוסף עבר אמש על מצרים, כשהממשלה המכהנת בראשותו של עיסאם שרף הגישה את התפטרותה למועצה הצבאית העליונה. אחרי דיווחים סותרים בכלי התקשורת המצריים והערביים, הודיע דובר הממשלה מוחמד חיג'אזי כי הממשלה תמשיך לכהן עד הדיון הסופי וההכרעה של המועצה הצבאית בעניין ההתפטרות.

בינתיים, שודרה אמש בטלוויזיה המצרית הודעה לקונית מטעם המועצה הצבאית, בה נמסר כי משרד המשפטים נדרש להקים ועדת חקירה לבחינת אירועי הדמים בימים האחרונים בבירת מצרים. בנוסף, קראה המועצה הצבאית לדיאלוג בין הכוחות הפוליטיים במדינה במטרה "למצוא את הנוסחה ליציאה מן המשבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת