צפו: אוטובוס טורקי הותקף בגבול סוריה

מספר אזרחים טורקים נפצעו היום מירי כוחות של אסד לעבר אוטובוס שבו נסעו, בדרך לסעודיה. מוקדם יותר היום שיגר ראש הממשלה הטורקי ארדואן מסר חריף לנשיא אסד ובו אמר: "ימיך כשליט סוריה ספורים. אינך יכול להישאר בשלטון רק בזכות טנקים ותותחים שטובחים בבני עמך"

האוטובוס הטורקי שהותקף (יוטיוב)

אוטובוס שבו נסעו צליינים טורקיים הותקף היום סמוך לגבול בין סוריה לטורקיה, על פי הדיווח, מדובר בתקיפה של כוחות צבאו של אסד. במהלך ההתקפה נפצעו מספר אזרחים טורקים.

באוטובוס נסעו צליינים טורקיים, שיצאו לקיים את מצוות החאג' המוסלמי בערב הסעודית. על פי הדיווחים מהשטח, חיילים סורים ירו לעבר האוטובוס לאחר שטעה בדרך וחצה את הגבול.

ארדואן לאסד: "מול מי תילחם עד המוות, נגד העם שלך?"

"ימיך כשליט סוריה ספורים". ארדואן (AP)
במקביל, במהלך כנס שבו השתתף באיסטנבול, שיגר ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן לנשיא הסורי אסד הודעה ובה נאמר כי "ימיך כשליט סוריה ספורים. אינך יכול להישאר בשלטון רק בזכות טנקים ותותחים שטובחים בבני עמך - קרב היום שגם אתה תאולץ ללכת הביתה".

ארדואן התייחס לריאיון עם הנשיא אסד אשר פורסם בעיתון הטיימס הלונדוני, ובו ציין כי במידה שהמערב יתערב וישלח מתקפה צבאית על סוריה, אין בכוונתו להיכנע וכי "יילחם עד המוות". בפנייתו של ארדואן לאסד אמר: "מול מי תילחם עד המוות, נגד העם שלך? מדוע אתה פותח פתח למתקפה מערבית על סוריה - עדיף שתסגור את ענייניך הפנימיים בגבולות המדינה - ומהר".

בנוסף, גינה ארדואן את מעשי התקיפה של אסד בבני עמו, ואף נגד דיפלומטים טורקים שהותקפו בסוריה על ידי כוחות אסד בתחילת החודש, זאת לאחר שארדואן הביע תמיכה בליגה הערבית ובהשעיית סוריה ממנה.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת