המלך עבדאללה דן עם אבו מאזן על השינויים באזור

אחרי יותר מעשור, הגיע מלך ירדן לביקור רשמי ברשות הפלסטינית ונפגש עם אבו מאזן. על רקע השינויים בעולם הערבי והתחזקות המשטרים הקיצוניים, הביע המלך עבדאללה תמיכה ביו"ר הרשות ואמר כי השניים "דנים בשינויים שפוקדים את האזור"

אבו מאזן נפגש עם המלך עבדאללה ברמאללה, ה (רויטרס)

השינויים שהביא עמו האביב הערבי, והתחזקות כוחות קיצוניים במדינות ערב השכנות, הביאו לביקור נדיר של מלך ירדן ברשות הפלסטינית. המלך עבדאללה הגיע לביקור נדיר ברמאללה, על רקע ניסיונות הפיוס בין פתח לחמאס, והשאיפה של הפלסטינים להכרה במדינה עצמאית פלסטינית.

על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, הביקור בשטחי הרשות הפלסטינית עשוי לשבור את הקיפאון בשיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. בנוסף מדווחים שעבדאללה, שחושש מהתחזקות חמאס, מעוניין לחזק את אבו מאזן ולשדר מסר של תמיכה בפתח.

עבדאללה הגיע לראמללה במסוק מעמאן ונכנס מיד למשרדו של אבו מאזן. הביקור של המלך ברמאללה הוא הראשון מאז שנת 2000, אז ירש אבו מאזן את מקומו של יאסר עראפאת. בהודעה מטעם שני המנהיגים נמסר כי "הביקור הזה הוא הבעת תמיכתה של ירדן בעם הפלסטיני והרשות הפלסטינית, כדי להשיג זכויות ועצמאות".

מקורביו של אבו מאזן טוענים כי שני המנהיגים "דנים בשינויים שפוקדים את האזור". מבחינתו של מלך ירדן, נראה שהוא מנסה לשפר ולהגביר את נוכחותו בקהילה הבינלאומית. בשבועות האחרונים היה עבדאללה המנהיג הערבי הראשון שיצא נגד נשיא סוריה בשאר אסד. בריאיון ל-BBC בשבוע שעבר, אמר עבדאללה שהגיע זמנו של נשיא סוריה אסאד לפרוש מהשלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת