מלך ירדן יבקר היום ברשות הפלסטינית

עבדאללה מלך ירדן יערוך ביקור היסטורי ברשות הפלסטינית. מדובר בביקורו הראשון של המלך מאז נכנס אבו מאזן לתפקידו כיושב ראש הרשות. השניים ידונו בניסיונות לחדש את תהליך השלום ובמאמצים הפלסטיניים להשגת חברות מלאה באו"ם. ישראל לא בלו"ז הביקור של המלך הירדני

מחר: מלך ירדן עבדאללה יבקר ברמאללה (AP)

ביקור מלכותי ברמאללה: עבדאללה מלך ירדן יגיע היום בצהריים לביקור רשמי בן מספר שעות לגדה המערבית, במהלכו יוועד עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. זהו ביקורו הראשון של המלך הירדני בשטחי הרשות הפלסטינית לראשונה מזה 11 שנים, והפגישה הראשונה עם אבו מאזן ברמאללה - מאז נבחר לתפקיד יו"ר הרשות לפני יותר משש שנים.

בשנת 2007 תכנן עבדאללה להגיע לרמאללה על מנת להיוועד עם אבו מאזן - אך הביקור הזה בוטל בשל תנאי מזג האוויר. כך יצא, שהפגישה האחרונה של המלך הירדני עם יו"ר הרשות הפלסטינית, בשטחי הרשות הפלסטינית, הייתה עם יאסר ערפאת בשנת 2000.

לא יבקר בישראל

המלך עבדאללה צפוי להגיע לרמאללה באמצעות מסוק - מהלך שיבוצע בתיאום עם צה"ל. עם זאת, הוא אינו צפוי לבקר בישראל, ובתום פגישה של מספר שעות הוא אמור לשוב לעמאן. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הירדניים והפלסטיניים, ידון המלך עם אבו מאזן בניסיונות לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, וכן במאמצי הרשות להשיג חברות מלאה באו"ם.

אמש נועד אבו מאזן עם משלחת חברי פרלמנט ירדנים ודן עמם בשורה של נושאים מדיניים. על פי הדיווחים הפלסטיניים, הודה אבו מאזן למשלחת הירדנית על מעורבותה של ירדן במאמצים הפלסטינים באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת