מבוהל ומלא חול: הרגעים הראשונים לאחר לכידת סייף אל-אסלאם

בלוב גוברת המחלוקת בעניין הסגרתו והעמדתו לדין של קדאפי הבן, אשר נלכד אתמול בדרכו לגבול עם ניז'ר. רשת "אל ערבייה" מפרסמת היום תמונות חדשות של סייף אל-אסלאם, מבוהל ומלא חול, בדקות הראשונות לאחר המעצר ששם קץ למצוד

סייף אל-אסלאם. מבוהל ומלא חול (אל-ערבייה)

כך נראו הדקות הראשונות אחרי לכידת קדאפי הבן: תשוש, מבוהל, חושש לחייו ועל פניו חול מהמדבר, תועד סייף אל-אסלאם אל-קדאפי, בנו של שליט לוב המודח, ברגעי החופש האחרונים שלו.

תמונות חדשות שמפרסמת היום רשת "אל-ערבייה" מתעדות את הרגעים הראשונים לאחר לכידתו במדבר, על ידי גדוד המורדים הלובי "אבו בקר א-צדיק". הבעות פניו מעידות, כי קדאפי הבן חשש לגורל דומה לזה של אביו - לינץ' אכזרי בידי המורדים.

ביממה שחלפה מאז נלכד במדבר בדרום לוב, גוברת המחלוקת בין מועצת שלטון המעבר במדינה לבין בית הדין הבינלאומי בהאג, בעניין הסגרתו והעמדתו לדין של קדאפי הבן. בטריפולי הבטיחו אמש משפט צודק, אך עדיין לא ברור אם הוא יוסגר לבית הדין הבינלאומי, או יישפט על אדמת לוב.

"אינני פוסל גזר דין מוות"

"הוא נעצר וזה מה שחשוב כרגע. עליו לתת את הדין על האשמות המיוחסות לו", אמר אתמול התובע הכללי של בית הדין הבינלאומי.

למרות הדיבורים על "דין צודק", יש כבר החורצים את גורלו של קדאפי הבן. "אינני פוסל שייגזר עליו דין מוות, בשל הפשעים שביצע", אמר היום המחזיק בתיק המשפטים במועצת שלטון המעבר בלוב, מוחמד אל-עלאקי. "הוא הסית להרג, וגנב הון ציבורי".

נעצר בדרך לחציית הגבול עם ניז'ר 

אתמול, אחרי חודשים ארוכים של מצוד ואחרי שאביו מועמר קדאפי נרצח בידי כוחות האופוזיציה לפני כחודש, נעצר אל איסלאם בידי המורדים בלוב. הכוחות החמושים שהצליחו ללכוד אותו הצהירו כי קדאפי הבן נלכד יחד עם שלושה מעוזריו, וללא חילופי אש בין הצדדים, בשעה שהיה בדרכו לחצות את הגבול עם ניז'ר.

"אנו ממשיכים לקוות ביום ההיסטורי הזה כי עתידה של לוב יהיה טוב יותר מאשר בזמן שלטונו של קדאפי", הוסיפו גורמים בכירים בכוחות האופוזיציה בלוב לטלוויזיה הממלכתית.

דקות לאחר מעצרו, אמר אל-איסלאם לכתב סוכנות הידיעות רויטרס כי "מצבו טוב". לטענתו של בנו של קדאפי, הפציעות שבידו הימנית נגרמו כתוצאה ממתקפה אווירית של כוחות נאט"ו לפני כחודש. הטלוויזיה הלובית פרסמה את תמונתו של סייף מן המעצר כשהוא יושב על מיטה, וידו חבושה, אחרי שנעצר. בנו של שליט לוב לשעבר והוטס על ידי גדודים חמושים לעבר העיר זינטאן, שם יוחזק במעצר עד שיוחלט על מועד משפטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת