יותר מ-500 פצועים במהומות בקהיר

יממה לאחר "הפגנת המיליון" של האחים המוסלמים, ו-9 ימים לפני הבחירות הדמוקרטיות הראשונות במדינה, מתחוללות היום מהומות אלימות בכיכר תחריר. כוחות משטרה מתעמתים עם מאות מפגינים במטרה לפנות את מאהלי המחאה בכיכר. השוטרים יורים כדורי גומי וגז מדמיע לעבר המפגינים, שמשיבים ביידוי אבנים ושורפים ניידות משטרה

תשעה ימים לפני הבחירות במצרים – שוב עימותים קשים בכיכר תחריר, ובמצרים מדווחים על יותר מ-500 פצועים.

העימותים האלימים פרצו היום לאחר שכוחות הביטחון המצרים החלו בפינוי מאהלי מחאה שהוקמה בכיכר, וזאת יממה לאחר "הפגנת המיליון" של האחים המוסלמים.

הטלוויזיה המצרית מדווחת על יותר ממאה פצועים בעימותים אלימים בין המפגינים לכוחות המשטרה. בין היתר עושים כוחות המשטרה שימוש בירי כדורי גומי וגז מדמיע לעבר המפגינים, שמשיבים מצדם ביידוי אבנים. ניידת משטרה אחת לפחות הועלתה באש, ונכון לשעה זו - ההתנגשויות האלימות נמשכות.

"אלימות מובילה לעוד אלימות", אמר סהר עבד אל-מוחסן, מהנדס מקהיר שהצטרף למחאה ההמונית. "אנחנו עייפים מהאלימות המשטרתית, אבל לא נעזוב את הכיכר".

מדובר בעימותים האלימים ביותר בקהיר מאז תום המהפכה שסילקה את מובארק, לפני יותר מחצי שנה. יוזכר כי בעוד כשבוע וחצי ייערכו בחירות לפרלמנט בקהיר – בחירות דמוקרטיות ראשונות במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת