"הפיצוץ באירן התרחש במהלך ניסוי של טיל בין-יבשתי"

אחיו של הגנרל חסן מוקדם-טהרני, בכיר משמרות המהפכה שנהרג בפיצוץ לפני שבוע בבסיס הטילים, חושף פרטים חדשים על הניסוי שהוביל לפיצוץ בריאיון לכלי תקשורת באירןי. לאחר זמן קצר, הכחיש האח כי אמר את הדברים. הרמטכ"ל האירני אמר כי הפיצוץ בבסיס הצבאי התרחש במהלך מחקר שהיה "מוריד מכה קשה על ישראל"

הגנרל מוקדם. "טיל בליסטי"

 סוף לתעלומה? אחיו של הקצין הבכיר שנהרג במהלך הפיצוץ המסתורי בבסיס הצבאי באירן בשבוע שעבר אומר כי הפיצוץ התרחש במהלך ניסוי בטיל בין-יבשתי.

בריאיון שערך באחד מכלי התקשורת במדינה, אמר מוחמד טהרני מוקדם, גם הוא קצין אירני, כי אחיו חסן טהרני מוקדם היה ממפתחי הטילים של ארגון החיזבאללה בלבנון, וכי הוא עסק בתקופה האחרונה בניסוי בטיל בליסטי לטווח בין יבשתי. הגנרל הבכיר היה בדרגה המקבילה לתת-אלוף והיה בן 17 ההרוגים בפיצוץ.

התבטאותו של הגנרל האח מחזקת את דברי הרמטכ"ל האירני שאמר לאחר האירוע כי לישראל אין שום קשר לפיצוץ ושהוא בכלל התרחש במהלך ניסוי של הצבא בטיל שעתיד לאיים על ישראל. "הוא איבד את חייו במהלך ניסוי בטיל", אמר מוקדם בריאיון לעיתון אירני. "פרויקט הטיל היה בשלביו האחרונים, והוא קשור לטיל בליסטי מאוד משוכלל".

הפיצוץ בבסיס הטילים באירן


הדברים התפרסמו גם באתר האינטרנט של העיתון, אולם נמחקו לאחר זמן קצר מסיבה לא ידועה. לאחר מכן, בריאיון שערך לסוכנות הידיעות האירנית, הכחיש האח כי אמר את הדברים. טרם ידוע בוודאות מה גרם לאותו פיצוץ שהסעיר את העולם והאם זו הייתה תחבולה או באמת תקלה אקראית בניסוי.

תרגיל נ"מ רחב היקף באירן

מוקדם יותר דיווחו כלי התקשורת באירן כי משמרות המהפכה החלו בתרגיל שאמור לבחון את מנגנוני ההגנה של המדינה מפני תקיפה אווירית וקרקעית.

התרגיל, שהחל אתמול, מתקיים על פני שטח ענק של מעל ל-800,000 קילומטרים רבועים במזרח המדינה. גורם בכיר במשמרות המהפיכה סיפר לטלוויזיה הממלכתית כי "כוחותינו מתרגלים הקמת מרכזי בקרה ועמידה טקטית מול היריב בשעת הצורך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת