פקיסטן: SMS - בלי לנבל את הפה

הנחיה חדשה במדינה המוסלמית השניה בגודלה בעולם, אוסרת על שימוש במילים בעלות קונוטציה מינית או בקללות במסרונים הנשלחים ברשתות הסלולר במדינה. משרד התקשורת הפקיסטני גיבש רשימה של 1,500 מילים - שאם תופענה בהודעת טקסט כלשהי, ההודעה לא תישלח

"משטרת מחשבות בפקיסטן". ארכיון (חדשות 2)

אם חשבתם שלהיות לקוח של חברה סלולארית בישראל זה דבר קשה, תחשבו שוב. החל משבוע הבא תחסומנה חברות הסלולר בפקיסטן כל הודעת SMS אשר תכיל מילה גסה או פוגענית. לא מדובר בהלצה וגם לא ביוזמה של אנשי דת, אלא בהוראה פשוטה שנשלחה לחברות הסלולר ממשרד התקשורת במדינה המוסלמית השנייה בגודלה בעולם.

להנחיה החדשה והמקוממת התווספה גם רשימה של יותר מ-1,500 מילים באנגלית ובאורדו, השפה הרשמית בפקיסטן, אשר ייחשבו מעתה כ"אסורות לשימוש במסרונים". רוב המילים הינן בעלות קונוטציה מינית, או קללות - ובין היתר נכללים בהן יותר מ-100 ביטויים הכוללים את המילים "fuck" או "ass" בהטיותיהן השונות. יחד עם זאת, לתוך הרשימה השתרבבו גם כמה ביטויים עדינים יחסית, כמו "פלוץ" או "אידיוט".

"ההוראה היא חלק מניסיונות של הרגולטור לשים סוף להודעות הספאם הנפוצות במדינה", אומרת אנג'ום נידה רחמן, דוברת חברת הסלולר "טלנור". ועם זאת, קשה להאמין שמיגור דואר הזבל הוא מה שעומד לנגד עיניהם של השלטונות בפקיסטן. רק במדינה שבה חסומים אתרי פורנו לצד אתרים הנחשבים "אנטי אסלאמים" ניתן להסביר מדוע אסור יהיה לשלוח מעתה מסרון עם הביטוי "ישו הנוצרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת