צפו: מכות באולפן הטלוויזיה הלבנונית

בזמן שבשכנה ממזרח נמשך מרחץ הדמים, השתתפו חברים בפרלמנט בביירות בעימות משודר בסוגיית היחס לנשיא סוריה בשאר אסד. אחרי חילופי האשמות, התפתחה ביניהם קטטה - אל מול עדשות המצלמות

לנעשה בסוריה הייתה תמיד השפעה על המתחולל בלבנון, אבל נראה ששני פוליטיקאים מקומיים הלכו צעד אחד קדימה בעימות טלוויזיוני שנערך ביניהם בנושא.

מוסטפא עלוש, שכיהן בעבר בפרלמנט בביירות וידוע בעמדותיו הנחרצות נגד המשטר הסורי והתערבותו בענייניה של לבנון, התעמת במשדר עם פאיז שוקור, ראש מפלגת הבעת' המקומית - הנחשבת ליד ימינה של דמשק בארץ הארזים.

הרוחות בין השניים התלהטו כשבמהלך המשדר, כינה עלוש את הנשיא הסורי "שקרן". שוקור התקשה לשמור על קור רוח והטיח בעמיתו בזעם: "תתבייש לך". אלא שהוא לא הסתפק רק בנזיפה, ואל מול עיני הצופים ההמומים השליך על פניו של מתנגדו של אסד כוס מים. האחרון לא נותר חייב: הוא הרים כיסא וניסה לחבוט באמצעותו בראשו של עלוש.

למרות המאורע הבלתי שגרתי, מוטרד העולם מהמשך מעשי הטבח שמבצעים אנשיו של אסד באזרחי סוריה - הרבה יותר מהתקרית האלימה באולפן הטלוויזיה בביירות.

כלי תקשורת שונים דיווחו כי רק אתמול נהרגו בסוריה לא פחות מ-69 בני אדם, בעימותים שפרצו בחלקה הדרומי של המדינה בין כוחות הביטחון לבין מפגינים. מספרם המאמיר של הקורבנות הפך את החודש הנוכחי לקטלני ביותר מאז פרוץ המהומות, במרס האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת