טורקיה לסוריה: התנצלות - ועכשיו

בטורקיה לא מתכוונים לעבור לסדר היום על מתקפת "ההמון המוסת" על מתחם השגרירות הטורקית בדמשק. סגנו של ארדואן דורש התנצלות דיפלומטית רשמית - אך באנקרה עדיין לא הורו על החזרת השגריר. בינתיים, ממשיכה טורקיה לטפח את האופוזיציה הסורית - ואישרה את פתיחת משרדיה הרשמיים באיסטנבול

לא רק מישראל: טורקיה דורשת מסוריה התנצלות רשמית מיידית על המתקפה האלימה של ההמון המוסת על מתחם השגרירות הטורקית, שלשום בדמשק. "אנקרה מצפה להתנצלות בערוצים הדיפלומטיים", אמר אמש סגן ראש הממשלה בולנט ארינץ' בתום ישיבת הממשלה.

בטורקיה המשיכו ביומיים האחרונים לגנות בחריפות את המתקפה על מתחם השגרירות. למרות ששר החוץ הסורי ווליד אל-מועלם הביע התנצלות על המתקפה במסיבת העיתונאים שכינס אתמול, בטורקיה מתעקשים לקבל התנצלות רשמית בערוצים המקובלים. "נמשיך בקו התקיף שלנו נגד המשטר הסורי", איים אתמול שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו.

מרחץ הדמים בסוריה נמשך

"נמשיך לעמוד לצד הדרישות של העם הסורי", הדגיש דאבוטולו. "אלו שבמזרח התיכון ואשר לא נוהגים בדרכי שלום בעמם, יפנו את הדרך. טורקיה הביעה תמיכה בהחלטת הליגה הערבית להשעות את סוריה מכל פעילות בארגון, אך בשלב זה, על פי הדיווחים בטורקיה, אנקרה אינה מתכננת סנקציות נגד המשטר הסורי. גם השגריר הטורקי בדמשק, עומר אונהון יישאר לפי שעה במתחם השגרירות שהותקף - וזאת למרות שהדיפלומטים הטורקים ומשפחותיהם עזבו את סוריה לאחר המתקפה שלשום.

עם זאת,, היומון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט" מדווח הבוקר כי נציגי האופוזיציה הסורית הסכימו במהלך פגישתם אמש עם דאבוטולו על פתיחתו של משרד רשמי לאופוזיציה באיסטנבול.

ובינתיים, בסוריה, נמשך מרחץ הדמים - חרף השעייתה מהליגה הערבית. על פי דיווחים של ארגוני זכויות אדם במדינה, נהרגו אמש 40 בני אדם מאש כוחות הביטחון באזור הגבול עם ירדן. זאת, זמן קצר לאחר שעבדאללה מלך ירדן קרא לנשיא אסד להתפטר מתפקידו ואמר כי לו היה במקומו - היה כבר מפנה את כסאו.

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק