סלאם פיאד מוכן לפרוש למען האחדות

השיחות לפיוס פלסטיני ולקיום הליך בחירות ברשות צוברות תאוצה. סלאם פיאד אמר לעיתון אל-קודס "אני קורא לכל הצדדים, לכל המפלגות הפוליטיות להסכים בניהם על ראש ממשלה חדש. מעולם לא הייתי מכשול בדרך לאחדות, אני לא מוכן להיות המכשול בדרך לפיוס"

סלאם פיאד - ראש ממשלת הרש"פ (רויטרס)

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד הבהיר היום שהוא מוכן לפרוש מתפקידו כדי לסייע בשיחות הפיוס בין שני הפלגים הפלסטינים - הפת"ח והחמאס, פיוס שעשוי להוביל לממשל אחדות פלסטינית שתשלוט גם ברצועת עזה וגם בשטחי הגדה המערבית.

"אני אומר את זה שוב, הגיע הזמן לסיים את המחלוקת", אמר פיאד לעיתון אל-קודס. "אני קורא לכל הצדדים, לכל המפלגות הפוליטיות להסכים בניהם על ראש ממשלה חדש. מעולם לא הייתי מכשול בדרך לאחדות, אני לא מוכן להיות המכשול בדרך לפיוס", הוסיף.

פיאד, שהתחנך בארצות הברית ועבד בבנק העולמי, הלך והתרחק מאז מינויו מיו"ר הרשות הפלסטינית. אבו מאזן רמז בעבר שפיאד החילוני והמתון מפריע להשגת אחדות פלסטינית. אבו מאזן צפוי להודיע ביום רביעי הקרוב על כוונתו להקים ממשלת מומחים שיכינו את הרשות לבחירות לנשיאות. כך אמר היום היועץ הנשיאותי נאמיר חאמד לסוכנות רויטרס.

משעל ואבו מאזן ייפגשו בקהיר

הצעדים לקראת הבחירות הן לא יוזמה חדשה של היו"ר הפלסטיני, אלא צעדים עליהם הסכימו הצדדים במהלך הסכם הפיוס שנחתם באפריל האחרון בקהיר. הפלסטינים הכריעו את זהות מנהיגיהם בבחירות הדמוקרטיות שנערכו ב-2006. אבו מאזן צפוי לפגוש את חאלד משעל בקהיר במהלך החודש הקרוב. על פי הערכות של פרשנים פוליטיים פלסטינים, משעל יבקש, או ידרוש מאבו מאזן לשחרר את פיאד מתפקידו.

פיאד מונה על ידי אבו מאזן ב-2007. הוא חתום על הצמיחה הכלכלית היחסית בשטחי הרשות ועל תנופת הבנייה בגדה המערבית. בחמאס סבורים שפיאד הוא בן בריתה של ישראל ווושינגטון. 

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק