בנו של בכיר אירני נמצא מת במלון בדובאי

כוחות המשטרה של הנסיכות במפרץ הפרסי חוקרים את נסיבות מותו של אחמד רזאי, בנו של אחד מיריביו של אחמדינג'אד, שנמצא עם חתכים לאורך ורידיו בבית מלון. לפי חלק מההערכות, הוא שם קץ לחייו

מלון "גלוריה" בדובאי (יח"צ)

בנו של בכיר באירן, שהתמודד ב-2009 על נשיאות הרפובליקה האיסלאמית מול המנהיג הנוכחי, מחמוד אחמדינג'אד, נמצא ביום שישי האחרון בלא רוח חיים בחדר בבית מלון בדובאי. ב"וושינגטון פוסט" האמריקני העריכו שמדובר בהתאבדות, בשל העובדה שעל הגופה בלטו חתכים לאורך הוורידים.

במשטרת דובאי טענו כי אין בידיהם, לפי שעה, כל עדות לכך שמותו של האיש נגרם כשהותקף - אך הדגישו כי כל כיווני החקירה עדיין נבדקים. לפי אתר אינטרנט אירני, מדובר בבנו של מוחאס רזאי, אחמד, שגופתו אותרה בחדר בקומה ה-18 של מלון "גלוריה" בדובאי. 

אחמד רזאי, שנמצא מת, חי במשך זמן רב בארצות הברית ושב לאירן ב-2005. במהלך שהותו בחו"ל התבטא לא אחת נגד ההנהגה בטהרן, מה שסיבך את אביו ואילץ אותו להתנער מהדברים שאמר. האב, מוחסין רזאי, ממלא תפקיד בכיר בהנהגה האירנית ומקורב מאוד לאייתולות.

אתרי אופוזיציה אירניים הגדירו את האירוע "מוות חשוד". בן הבכיר, שהיה בשנות ה-30 לחייו, החזיק גם באזרחות אמריקנית. מותו מעורר חשד כמעט באופן טבעי, בשל חיסולו של בכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח, על ידי חוליית מתנקשים במלון שמוקם גם הוא בנסיכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת