בתגובה על הסילוק מהליגה הערבית: המונים התנפלו על שגרירויות בדמשק

שעות אחרי שמדינות ערב הכריזו על השבת שגריריהן בחזרה למולדותיהם, בעקבות המשך מעשי הטבח של שלטונות סוריה באזרחים, הגיבו על המהלך תומכיו של בשאר אסד במפגן אלימות - וכילו את זעמם בנציגויות המדינות השונות

אתמול הכריזה הליגה הערבית על השעייתה של סוריה מחברות בארגון, בעקבות המשך הקטל ההמוני במתנגדי המשטר. תגובתו של אסד לא איחרה לבוא: המונים מתומכיו התסערו במהלך הלילה על המבנים שבהם פועלות שגרירויות מדינות ערב וזרעו שם הרס - במחאה על ההחלטה.

בין הצעדים שעליהם הכריזה הליגה נגד סוריה גם השבת שגרירי המדינות החברות בה בחזרה למולדותיהם. גורמים בשגרירות הסעודית בדמשק דיווחו כי במהלך הלילה תקפו המוני מפגינים את הנציגות, ובאמצעות מקלות וסכינים "שברו את החלונות והשחיתו רכוש".

שגרירות נוספת שספגה את נחת זרועם של תומכי אסד היא זו של קטאר. מפגינים רבים השחיתו במקום רכוש, תוך שצעקו סיסמאות בגנות הליגה הערבית. נוסף על כך, נערכה ביזה המונית גם בקונסוליות של צרפת ושל טורקיה בעיר הנמל לטקיה.

לעומת מפגן המחאה שערכו אנשיו של אסד בסוריה עצמה, הביאה הבשורה על הסנקציות שהכריזה הליגה הערבית נגד דמשק לחגיגות בקרב גולים סורים בחו"ל. עשרות פעילי אופוזיציה קיימו עצרת תמיכה בהחלטה מול השגרירות הסורית בקהיר.

גם בירדן התקבצו אנשי אופוזיציה סוריים גולים ותומכיהם וחגגו את החלטת הליגה הערבית. הם הגיעו לשגרירות הסורית בעמאן עם שלטי מחאה נגד שלטון אסד, וצעקו סיסמאות הקוראות למדינות ערב להחמיר את הצעדים נגד דמשק ולהכריז על המרחב האווירי הסורי אזור אסור לטיסה. נוסף על כך, הם דרשו להכיר בראשי האופוזיציה כנציגיו הלגיטימיים של העם הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת