פיוס שני: אבו מאזן ייפגש עם משעל

בעוד פחות משבועיים ייפגשו אבו מאזן וחאלד משעל לשיחות פיוס. מאז ההסכם שנחתם בין שני הפלגים בחודש מאי האחרון, הוא לא יושם. הצדדים ייפגשו בקהיר במטרה "לקדם מטרות משותפות של העם הפלסטיני"

משעל ואבו מאזן - חוזרים לדבר. ארכיון (חדשות 2)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ויו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל ייפגשו ב-24 בנובמבר לשיחות פיוס חדשות בקהיר. כך מסר נציג מטעם פתח לסוכנות הידיעות הצרפתית. אבו מאזן נמצא בתוניסיה לפגישה עם ראש הממשלה החדש.

מוקדם יותר השבוע, אמר הבכיר הפלסטיני עזאם אל-אחמד כי השניים עתידים להיפגש לפני סוף החודש, אך לא מסר תאריך מדויק. אל-אחמד אמר בזמנו כי השיחות יעסקו ב"אחדות העם הפלסטיני, אסטרטגיה עתידית לפלסטין, אש"ף ותוכניות לעתיד".

מאז שנחתם הסכם הפיוס בין חמאס לפתח בחודש מאי האחרון, אך מאז לא יושמו עקרונות ההסכם. המחלוקות העיקריות בין הפלגים נגעו לנושאים של הרכב הממשלה הפלסטינית ומי יעמוד בראשה. אבו מאזן הציע לקיים בחירות בחודש ינואר, על מנת לפתור את המחלוקות. בבחירות האחרונות, בשנת 2006, זכה חמאס בהפרש גדול.

בשבוע שעבר: הפלסטינים מוותרים על ההכרה באו"ם

סוף ל"קמפיין ההכרה הפלסטינית באו"ם": שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאליכי הודה כי הרשות הפלסטינית נכשלה בניסיונה להשיג הכרה בהקמתה של מדינה עצמאית באו"ם. כעת, לדבריו, בכוונת הרשות לרכז את מאמציה בניסיון לזכות במעמד של משקיפה בארגון.

"ידענו שהמהלך במועצת הביטחון לא יהיה פיקניק", אמר אל-מאליכי. "אבל הדבר החשוב ביותר כאן הוא שאנחנו הולכים לזכות בסיבוב האחרון. יהיו סיבובים נוספים, ואנחנו לעולם לא נתייאש".

גורמים פלסטינים אמרו כי עדיין נעשה ניסיון לשכנע כמה מדינות, במיוחד במערב, להעניק את תמיכתן לבקשה הפלסטינית לזכות במעמד המשקיפה - מה שיעניק להם נציגות גם בארגונים בינלאומיים נוספים.