חמינאי: "מי שיתקוף את אירן ייתקל באגרוף ברזל"

האייתוללה עלי חמינאי אומר היום כי "אירן תגיב בחוזקה לכל פלישה או מתקפה, בכוח ובאופן בו התוקפים והפולשים ירוסקו מבפנים". בהתייחסו ל"ארצות הברית והפיונים שלה במשטר הציוני" הוסיף המנהיג האירני: "האומה האירנית היא לא אומה שיושבת וצופה באיומים"

מנהיגה הרוחני של אירן האייתוללה עלי חמינאי מזהיר היום את ישראל וארה"ב שתגובת טהרן לתקיפה צבאית תהיה קשה.

"כל מי שחושב לתקוף את אירן, צריך להתכונן לכך שיקבל סטירה חזקה ואגרוף ברזל" מידי הצבא האירני, כך לדברי חמינאי, שנאם מול קצינים באקדמיה הצבאית בטהרן.

האייתוללה הוסיף ותקף, "האויבים, במיוחד ארצות הברית והפיונים שלה במשטר הציוני, צריכים לדעת שהאומה האירנית לא מעוניינת לפלוש לאף מדינה או אומה אחרת. אבל אירן תגיב בחוזקה לכל פלישה או מתקפה, בכוח ובאופן בו התוקפים והפולשים ירוסקו מבפנים".

"האומה האירנית היא לא אומה שיושבת וצופה באיומים שמגיעים מכוחות אשר נאכלים מבפנים על ידי תולעים", דברי האייתוללה אשר צוטטו ברדיו האירני הממלכתי.

עיתון בריטי: ישראל תתקוף באירן עד סוף דצמבר 

ישראל צפויה לפתוח במתקפה צבאית על אירן לקראת חג המולד שחל בסוף דצמבר, כך על פי הערכה של גורמי מודיעין בריטיים שצוטטו הלילה בעיתון "הדיילי מייל" הבריטי. על פי הדיווח, בכירי הממשל בלונדון מניחים כי ישראל תעדיף לתקוף את מתקני הגרעין האירנים "מוקדם מאשר מאוחר" ובסיוע לוגיסטי מצד ארצות הברית.גורם בכיר במשרד החוץ הבריטי חשף כי לשרים בממשלה הבריטית נאמר לצפות לפעולה צבאית של ישראל "ככל הנראה בסביבות חג המולד או בתחילת השנה האזרחית". אותו גורם ציין גם כי קיימת הערכה הנשיא ברק אובמה ייאלץ לתמוך בפעולה הישראלית על מנת לא לאבד את תמיכת הקול היהודי בבחירות לנשיאות ארצות הברית שייערכו בעוד שנה.

"כמובן שאנחנו מתנגדים לנשק גרעיני בידי אירן, אך אנו גם לא סבורים שהיא תשתמש בו" הסביר הגורם הבריטי והדגיש כי הממשלה בלונדון לא תתמוך בצעד של תקיפה. "הדאגה הגדולה ביותר היא שלא יהיה ניתן למנוע מסעודיה ומטורקיה ולפתח נשק גרעיני משלהן", הוסיף.

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק