אחמדינג'אד: "אין לנו פצצה גרעינית - לישראל יש"

בהתייחסות ראשונה לשיח הציבורי בימים האחרונים בישראל על אפשרות של תקיפה ברפובליקה האסלאמית, אומר נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד: "היישות הציונית, המערב וארצות הברית בפרט חוששים מיכולתה של אירן, ולכן מנסים לגייס את העולם לפעולה צבאית שתביא לבלימת התקדמותה"

אחמדינג'אד: לא נאפשר לבצע כל פעולה נגדנו (רויטרס)

"אירן אינה מחזיקה פצצה גרעינית, כי אם ישראל היא המחזיקה ב-300 ראשי נפץ גרעיניים, והיא אשר מהווה את האיום הגדול ביותר באזור", כך אומר נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד בהתייחסות ראשונה לשיח הציבורי בימים האחרונים בישראל על אפשרות של תקיפה ברפובליקה האסלאמית.

בראיון שמתפרסם הבוקר בעיתון "אל-אח'באר" המצרי, התייחס אחמדינג'אד לדיווחים בתקשורת בימים האחרונים לפיהם המערב נערך לפעולה צבאית נגד אירן. "אירן שואפת אך ורק להשיג טכנולוגיה גרעינית על מנת לעשות בה שימוש לצרכי שלום, בהתאם לאמנת איסור הפצת הנשק הגרעיני עליה היא חתומה", אמר הנשיא האירני בראיון.

"לא נאפשר כל פעולה נגדנו"

"אירן ממשיכה לפתח את יכולותיה. היישות הציונית, המערב וארצות הברית בפרט חוששים מיכולתה של אירן, ולכן מנסים לגייס את העולם לפעולה צבאית שתביא לבלימת התקדמותה", טען הנשיא האירני. "אלו הנוהגים ביהירות צריכים לדעת שאירן לא תאפשר להם לבצע שום פעולה נגדה".

אמש איים חבר המועצה לביטחון לאומי באירן כי "בטרם תתקוף ישראל באירן - היא תרגיש את הזעם האירני בתל אביב". איומים דומים השמיעו בימים האחרונים בכירים אירנים נוספים. בנוסף, דווח בכלי התקשורת האירניים כי במקרה ותותקף אירן - ייסגרו מיד מיצרי הורמוז, דרכם עוברת כ-40% מכלל אספקת הנפט בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק