חג הקורבן: הפלסטינים מבריחים כבשים במנהרות

הכבשים הישראליות יקרות מדי עבור הפלסטינים, שחוגגים מחר את עיד אל-אדחה. כדי להוזיל עלויות, הם מבריחים כבשים ממצרים דרך המנהרות - וכך שוברים את המצור על עזה. כך זה נראה

הפלסטינים ברצועת עזה נערכים לחג הקורבן, העיד אל-אדחה, שיחל מחר. לקראת החג, מתברר שוב שהמנהרות התת קרקעיות בין עזה למצרים משמשות לא רק להברחת אמצעי לחימה, אלא גם לשימושים אחרים רבים ומגוונים. הפעם, אלו הן כבשים שהוברחו במהלך היום במנהרות.

במהלך חג הקורבן נוהגים המוסלמים ברחבי העולם לשחוט כבשים ובקר לזכר עקדת יצחק בידי אברהם אביו. הסיבה להברחות, היא שבעלי החיים המגיעים מישראל פשוט יקרים מדי עבור תושבי הרצועה.

"אנחנו לא מבריחים, אנחנו מביאים אותן כדי לשבור את המצור. מחיר הפרות שמקורן בישראל הוא כפול מהמחיר של אלו וזוהי הסיבה שאנו מביאים אותן ממצרים", הסביר אבו אבראהים, פועל במנהרות. "אנחנו מביאים את בעלי החיים ממצרים, כדי להקל על אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם".

הסגר שהוטל על עזה ב-2007 בעקבות השתלטות החמאס על הרצועה, כולל הגבלות על העברת מטען וסחורות בין ישראל לרצועה כמו גם מצור ימי שנועדו להחליש את חמאס. כך, פרט להעברת נשק ואמצע לחימה, משמשות המנהרות גם להעברת סחורות מסוגים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת