צפו: חמאס שולח מסר מאיים לרמטכ"ל בטקס למשוחררי עסקת שליט

משוחררי עסקת שליט התקבלו על ידי ארגון חמאס בעזה בטקס מיוחד, בו ניתן לראות שהאסירים לא באמת מתכוונים לוותר על העיסוק בטרור. בנוסף, בטקס הוצגה יחידת גולשי הבניינים של חמאס, שהדגימה את יכולותיה במצגת מיוחדת, בה איום מפורש על הרמטכ"ל גנץ ועוד בכירים בצה"ל

בחמאס ממשיכים לאיים על ישראל: בטקס לכבוד משוחררי עסקת שליט שחזרו לעזה, הציג הארגון מסרים אגרסיביים כלפי ישראל, ביניהם איום מפורש לחטיפת חיילים, איום לפגיעה בבכירי צה"ל וכן חזרה לפעילות טרור של האסירים המשוחררים.

בסוף השבוע שעבר, ערך ארגון הטרור את הטקס, בו התקבלו המשוחררים כגיבורים וכן הוצגה לראווה יחידת גולשי הבניינים של הארגון. בתחילת הטקס הגיעו המשוחררים כשהם רכובים על סוסים ומחזיקים בידיהם רובים - פעולת התרסה שבאה להראות שלמרות שחתמו על התחייבות שלא לעסוק בטרור, הם לא מתכוונים לכבד אותה.

לאחר מכן, ערכו יחידת גולשי הבניינים מצגת, בה גלשו מבניין ותלו עליו כרזות שונות. בחלק הראשון, הוצגו תמונותיהם של "כישלונות" הארגון, חיילים שחטפו ולא הצליחו לשחרר תמורתם אסירים עם הכיתוב "ניסינו" בעברית וערבית. כך למשל, ניתן לזהות את תמונתו של נחשון וקסמן ז"ל. בשלב השני, הוצגה כרזה ועליה הכיתוב "וגם הצלחנו", כאשר הכוונה היא ככל הנראה לעסקה לשחרור גלעד שליט.

אולם, החלק המטריד ביותר של הטקס היה זה המרמז על כוונותיהם העתידיות של הארגון. יחידת הגלישה הציגה תמונות בסגנון מודעות "מבוקש", כשעליהן תמונותיהם של מפקד פיקוד דרום האלוף טל רוסו וכן הרמטכ"ל בני גנץ. על תמונותיהם של השניים צוירה מטרה, המרמזת על כוונה לנסות ולפגוע בהם, עם הכיתוב "אנחנו נמשיך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת