כך נראתה הלווייתו של מועמר קדאפי

לראשונה מאז קבורתו לפני כשבוע בלב המדבר הלובי רחב הידיים, מפרסמים כלי תקשורת במדינה תמונות של הלווייתו של השליט שחוסל בידי המורדים. יחד עמו נקברו, עטופים בסדינים, בנו מועתסם ושר ההגנה יונס

כך נראה סופו של הרודן: כלי תקשורת בלוב משדרים תמונות מהלווייתו של שליט לוב המודח מועמר קדאפי, שהוצא בחודש שעבר להורג אחרי שנתפס עם אנשיו על ידי המורדים. התמונות מובאות מהלווייתו שנערכה במקום סודי במדבר הלובי בשבוע שעבר.

בתמונות ששודרו נטען כי מדובר בגופותיהם של קדאפי, בנו מועתסם ושר ההגנה הלובי לשעבר אבו באכר יונס. "בהלוויה נכחו פחות מ-10 אנשים", דווח בלוב. בקטעים ששודרו מתועדת הכנת הגופות להלוויה ולאחר מכן הנחתן בשלושה ארונות, זה לצד זה, דקות לפני קבורתם. לא דווח היכן המיקום המדויק בו נקברו השלושה. 

חלק מהתמונות היו קשות לצפייה, אך בחרנו שלא לשדרן.

הבן הבכור יוסגר להאג? 

שליט לוב לשעבר, מועמר קדאפי, חוסל לפני כשבועיים בעימות עם כוחות המורדים בעיר הולדתו. אלפים פקדו את המקום בו הוצגה גופתו שהונחה באיטליז מקומי בעיר מיסרטה כדי לראות את הגופה הקפואה של הרודן שהודח, הסתתר בבונקר ולבסוף - נטבח על ידי בני עמו שתפסו אותו. 

במקביל, נמשכים הדיווחים לפיהם בנו הבכור של קדאפי סייף אל-אסלאם מנהל מגעים להסגרתו לבית הדין הבינלאומי בהאג. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה בשבוע שעבר כי קדאפי הבן הגיע לגבול עם ניז'ר ואלג'יריה כשברשותו דרכון מזויף, כדי להימלט מהמדינה. לא ברור מהדיווחים אם הצליח במשימתו, אולם נראה שפעל בסיוע אנשים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת