סוריה ממקשת הגבול עם לבנון

חלקים מהגבול בין סוריה ללבנון מהווים כעת סכנת חיים של ממש למנסים לחצות אותם. חיילים בצבא סוריה החלו לפרוס מוקשים על הגבול, ככל הנראה בניסיון למנוע מפליטים סורים לחצות את הגבול. לבנון היוותה מקום מפלט לאזרחים סורים, שניסו להימלט מהדיכוי האלים של המחאה במדינה

אסד פוחד שיעברו את הגבול. ארכיון (AP)

אחרי יותר משבעה חודשי התקוממות בסוריה, ממשיך משטרו של בשאר אסד בצעדים למניעת בריחת אזרחים מהמדינה. סוכנות הידיעות AP מדווחת היום כי חיילי הצבא הסורי החלו בפריסת מוקשים בגבול של סוריה עם מדינת לבנון.

בריחת הפליטים לטורקיה ולבנון השכנות גרמה למבוכה רבה למשטרו של אסד. באופן רשמי, סוריה אינה מכחישה את פרישת המוקדים, אך מהממשל נמסר כי מדובר באמצעי נגד הברחות נשק אל תוך המדינה.

"סוריה נוקטת באמצעים רבים כדי לשמור על גבולותיה", אמר לסוכנות הידיעות הבכיר הסורי, שביקש להישאר בעילום שם. תושבי הכפר הלבנוני סרחנייה, הממוקם על הגבול, העידו כי ראו את החיילים הסורים טומנים את המקושים ומכסים אותם בחול. לדברי התושבים, מאז יום חמישי האחרון, פועלים כ-100 חיילים סורים בשטח.

בריחת הפליטים הלבנונים לסוריה מהווה בעיה חמורה למשטר אסד. המשטרה הלבנונית מדווחת כי מאז החלו המהומות במדינה, לפחות שלושה אזרחים סורים ששהו בלבנון, נחטפו בחזרה לסוריה על ידי משטר אסד. חלק מהלבנונים הביעו דאגה על כך שמדובר בסימן שלבנון מסייעת לסוריה בדיכוי האלים של המחאה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת