בעזה נערכים לפעולה צבאית: "יהיו הפתעות חדשות לישראל"

בעוד הירי על הדרום נמשך, ארגוני הטרור בעזה העלו את הכוננות מחשש לפעולה צבאית ישראלית בהיקף גדול. דובר הג'יהאד האיסלאמי איים כי "אם האויב חושב לבצע מעשה טיפשי נוסף ברצועת עזה, הוא ימצא עצמו במשבר", וזילזל במופגן בהנהגה הישראלית: "לנתניהו ולליברמן אין מספיק ניסיון צבאי"

ברצועת עזה נערכים לעימות מתמשך עם ישראל, ולאפשרות שסבב האלימות האחרון עלול להפוך למבצע צה"לי בהיקף גדול. דובר "פלוגות ירושלים", הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, איים אמש כי ארגונו עדיין מחזיק באמתחתו אמצעי לחימה אותם לא חשף באיום על ישראל ומבטיח: "תהיינה הפתעות חדשות לכיבוש הישראלי, אותן נחשוף בימים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"האויב הבין כי ההתנגדות מסוגלת להשיג הרתעה", תקף דובר הג'יהאד, אבו אחמד. "לכל פלגי ההתנגדות יש הפתעות. ההתפתחויות בשטח ועוצמת התוקפנות כלפינו הן שיכתיבו להתנגדות אם לעשות שימוש בנשק כזה או אחר". הוא סירב לנקוב בסוגי אמצעי הלחימה בהם עדיין לא נעשה שימוש, אך רמז: "זכותה של ההתנגדות להשיג כל נשק שיחזק אותה בעימות מול הכובש ובהרתעתו בביצוע הפשעים נגד העם הפלסטיני".

בנוסף, ייעץ דובר "פלוגות ירושלים" לישראל שלא לצאת למבצע בעזה. "אם האויב חושב לבצע מעשה טיפשי נוסף ברצועת עזה, הוא ימצא עצמו במשבר", אמר. לאחרונה דווח כי בעקבות ההפיכה בלוב, זרמו לרצועת עזה אמצעי לחימה המאיימים על העליונות האסטרטגית הישראלית באזור. עם זאת, גורמים פלסטיניים רשמיים בעזה עדיין מסרבים לאשר את הדיווחים הללו.

בג'יהאד האסלאמי הדגישו עם זאת, כי פני הארגון לרגיעה. "נראה כי דווקא ביישות הציונית יש יותר מדיעה אחת בנוגע לרגיעה עם פלגי ההתנגדות. לנתניהו ולליברמן אין מספיק ניסיון צבאי. הכיבוש הוא שרצה ברגיעה", אמר בזלזול דובר "פלוגות ירושלים" והוסיף: "לא מעניינות אותנו המחלוקות בין הדרג הצבאי למדיני בעניין הרגיעה. אותנו מעניין שהמתווך המצרי יצר עמנו קשר ודרש מאיתנו רגיעה בהתבסס על הרצון הישראלי - ולא רצון ההתנגדות".

רשויות החירום וההצלה העלו כוננות; מצרים: מנענו מבצע צבאי

עם זאת, נראה כי המציאות בשטח דווקא אחרת. שגריר מצרים ברשות הפלסטינית יאסר עותמאן חשף בהתבטאות יוצאת דופן כי מצרים מנעה מבצע צבאי ישראלי ברצועה, בתגובה לחידוש ירי הרקטות על יישובי הדרום. "מצרים השקיעה מאמצים כבירים והצליחה למנוע פעולה צבאית נרחבת ברצועת עזה", סיפר עותמאן. "הצד המצרי קיבל ערבויות רציניות מישראל כי היא לא תבצע הסלמה צבאית בעזה. ההסכם החדש מחייב את החזרת השקט והפסקת התוקפנות באופן מיידי".מי שקולו כמעט ולא נשמע מאז פרוץ העימות הוא החמאס - שבצד האיומים הרגילים על ישראל נערך לאפשרות שהג'יהאד האסלאמי יגרור אותו למהלך בו הוא ייאלץ להגן על הרצועה מפני פעולה צבאית.

דובר רשויות החירום וההצלה ברצועה, ד"ר דייא א-דין אבו חוסיין, אמר אתמול כי הרשויות נערכות כבר למקרה בו תצא ישראל לפעולה. "קיימת תכנית כללית במסגרתה יוענקו שירותים רפואיים לאזרחים מסביב לשעון, באמצעות מרכזים רפואיים הפרוסים ברחבי רצועת עזה", אמר אבו חוסיין והוסיף כי רשויות ההצלה העלו את רמת הכוננות בעקבות המצב.

אמש דיווחו מספר כלי תקשורת פלסטיניים כי בעקבות חידוש ירי הרקטות לעבר ישראל, מורגשת תנועה ערה של כלי טייס של חיל האוויר בשמי רצועת עזה.