לבנון נגד ישראל: עכשיו הקרב על "פלאי העולם"

אחרי החומוס - פרק חדש בסכסוך בין ישראל ללבנון: בעוד ראש הממשלה ושר התיירות קוראים להצביע לים המלח בתחרות "שבעת פלאי עולם", בלבנון יצאה הממשלה בקמפיין מיוחד הקורא להצביע לאתר מורשת מקומי בתחרות. הממשלה התכנסה במיוחד, ראש הממשלה מיקאתי הצביע אישית וגם נסראללה מסמס. אז מי תנצח?

ים המלח. הקרב על הקולות (AP)

הקרב בין ישראל ללבנון - גרסת ה-SMS: בעוד ממשלת ישראל נמצאת בשיאו של קמפיין לעידוד ההצבעה לטובת אתר ים המלח כאחד מ"שבעת פלאי עולם" - החליטה ממשלת לבנון לנהל קמפיין לאומי דומה, הקורא לאזרחי המדינה להצביע בעד אתר מורשת במדינה הנקרא "מערות ג'עייתא".

המערות, המשתרעות לאורך תשעה קילומטרים ונמצאות כ-24 ק"מ מצפון לבירה ביירות, נחשבות לאחד מהאתרים התיירותיים במדינה. הן נחשפו לראשונה ב-1836 והנהלת האתר מאפשרת את הסיור בו באמצעות סירה מיוחדת.

בלבנון החלליטו "להריץ" את האתר לתחרות היוקרתית של שבעת פלאי העולם. "אנחנו קוראים לכם להצביע בהמוניכם למען בחירתה של ג'עייתא בתחרות שבעת פלאי עולם", אמר היום ראש ממשלת לבנון נג'יב מיקאתי. "אנחנו עומדים בפני הזדמנות עולמית חשובה להפגין את ייחודיות המדינה שלנו, ועל כן אני קורא להצביע. זוהי חובה לאומית, אני בטוח שאחוזי ההצבעה לטובת ג'עייתא גבוהים מאוד ואיננו רחוקים מהניצחון".

דבריו של מיקאתי לא יכולים שלא להזכיר לנו את סרטון הווידאו המיוחד שפרסמה בשבוע שעבר לשכת ראש הממשלה, בה קרא בנימין נתניהו להצביע לטובת ים המלח בתחרות. "תלמידי ישראל, אני רוצה שתבקרו בים המלח ושתצביעו בעד ים המלח", אמר ראש הממשלה בקטע הקצר. "אני ומשפחתי כבר עשינו זאת. הייתם שם? אם לא - סעו מיד. זהו מקום מופלא וקסום. אני מבקש ממכם - הצביעו וניפגש בים המלח". 

גם נסראללה מסמס

לתחרות בין המדינות התווסף השבוע גורם נוסף - והוא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה. בראיון שהעניק השבוע לתחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, "אל-מנאר", התייחס נסראללה לקמפיין שמנהלת הממשלה לתמיכה באתר המורשת הלבנוני בתחרות. "אנחנו תומכים בממשלה בהחלטה הזו, כולנו חלק ממנה", אמר נסראללה.

"אני קורא לכל העם הלבנוני ליטול חלק בהצבעה למען הפרוייקט הזה, משום שמערות 'ג'עייתא' הן אכן פלא טבע", המשיך נסראללה בראיון. "למהלך הזה כמובן יש תועלת מורלית, כלכלית, תיירותית - וכן, כמובן שגם אני מצרף את קולי לקולותיהם של ראש הממשלה והשרים. אני אומר לעם הלבנוני: 'הצביעו!'".

התחרות בין ישראל ללבנון על הכניסה לרשימת שבעת פלאי העולם מעלה נשכחות גם מתחרויות ה"חומוס הגדול בעולם", שכמעט ועברו לפסים אחרים בין המדינות. ישראל ולבנון התחרו ביניהן מי הצליחה לייצר את הצלחת הגדולה בעולם ולהיכנס לספר השיאים של גינס. הפעם, המסרונים וההצבעות באינטרנט הם שיכריעו.

אין קולות צפים! מצביעים ים המלח כאחד מ-7 פלאי עולם הטבע: שולחים סמס עם המילים ים המלח למספר 2244 (0.50 אגורות), או מצביעים דרך אתר התחרות www.n7w.com

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת