אסד מאיים על המערב: "אתם תגרמו לרעידת אדמה"

בריאיון ראשון לכלי תקשורת מערבי מאז פרוץ המהומות בארצו, אומר היום נשיא סוריה לעיתון ה"סאנדיי טלגרף" כי פעולה צבאית של מדינות המערב נגדו תביא ל"עוד אפגניסטן" ו"להבערת האזור כולו". הוא הודה שכוחות הביטחון שלו עשו "טעויות רבות" בעבר אך התעקש: עכשיו נלחמים רק בטרוריסטים

בשאר אסד. ממשיך לאיים (חדשות 2)

שליט סוריה בשאר אסד מזהיר כי פעולה צבאית מערבית בארצו תגרום ל"רעידת אדמה שתבעיר את האזור כולו". בריאיון לעיתון הבריטי "סאנדיי טלגרף", הגדיר אסד את המצב שייווצר: "עוד אפגניסטן".

לדבריו, מדינות מערביות "עומדות להגביר את הלחץ, בהחלט. אבל סוריה שונה בכל היבט ממצרים, תוניסיה, תימן. ההיסטוריה שונה. הפוליטיקה שונה. סוריה היא כעת המוקד באזור. אם תשחקו עם האדמה, אתם תגרמו לרעידת אדמה. אתם רוצים לראות עוד אפגניסטן, או עוד עשרות פעמים אפגניסטן?".

"כל בעיה בסוריה תבעיר את האזור כולו. אם התכנית היא לפלג את סוריה, זה יפלג את כל האזור", אמר הנשיא, שבארצו לפי הדיווחים בסוף השבוע, נהרגו 3,000 בני אדם מתחילת המהומות, בהם 187 ילדים. לפי ארה"ב, עוד אלפים נכלאו. לפי ממשלת סוריה, נהרגו גם 1,200 אנשי כוחות הביטחון.

ביום שישי: 40 הרוגים בחומס

אסד הודה בריאיון שנעשו "טעויות רבות" על ידי כוחותיו בשלבים המוקדמים של המחאה נגד משטרו, אך התעקש שרק "טרוריסטים" נפגעים כעת. למרות דבריו, רק ביום שישי האחרון טענו באופוזיציה הסורית כי נהרגו 40 אנשים במחוז חומס.

גם שרי החוץ של הליגה הערבית גינו אמש את סוריה על "הריגת האזרחים המתמשכת". אסד אמר בריאיון שהוא הגיב בשונה ממנהיגים אחרים ל"אביב הערבי". "לא הלכנו בדרך של ממשלה עיקשת", הסביר. "יומיים לאחר שזה החל, הוריתי על רפורמות. אנשים היו סקפטיים, אבל הבעיות פחתו ואז אנשים החלו לתמוך בממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת