התמונות שבאלבום: משפחות אסד וקדאפי בזיכרון משותף

כך זה נראה בשלהי שנות ה-70, כשמשפחת אסד ומשפחת קדאפי נפגשו לתמונה משפחתית. כלי התקשורת הערבים פרסמו את התמונה הזאת בשעות האחרונות, שמציגה את חאפז אסד, ובנו בשאר, יחד עם מועמר קדאפי, ובנו סייף. כך חלפה לה תהילת עולם

ה"תמונה הנדירה" (חדשות 2)

נוסטלגיה מה"אלבום המשפחתי": בכלי התקשורת הערביים מפורסמת בשעות האחרונות תמונה נדירה, בה יושבים זה לצד זה נשיא סוריה לשעבר חאפז אסד, שליט לוב המודח שהוצא להורג בשבוע שעבר מועמר קדאפי, בנו סייף אל-אסלאם קדאפי ונשיא סוריה המכהן, בשאר אסד.

התמונה, שפורסמה תחילה באחד הפורומים הפופולריים בעולם הערבי, הפכה בשעות האחרונות אחד האייטמים המשותפים באתרי החדשות הערביים ברשת.

כך חולפת תהילת עולם

בשלב זה עדיין לא ברור מתי בדיוק צולמה התמונה, אך ההערכות הן כי היא צולמה בשנות ה-70'. סייף אל-אסלאם ובשאר נראים בה ילדים בשנות העשרה. עם זאת, הסיפור העומד מאחורי התמונה ומקום צילומה עדיין לא ברור.

אין זו התמונה ה"נוסטלגית" הראשונה המופצת בכלי התקשורת הערביים, ואשר קשורה ל"אביב הערבי". בחודש אוגוסט השנה, זמן קצר לאחר ההודעה הרשמית על נפילת משטר קדאפי, פורסמה בכלי התקשורת הערביים תמונה נדירה בה נראים מנהיגי תוניסיה, לוב, תימן ומצרים זה לצד זה, בצילום משותף מוועידת מדינות אפריקה באוקטובר 2010. אף אחד מהם לא ידע שבתוך שנה, אף אחד מהם כבר לא ישלוט במדינה.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק