"קדאפי לא הוצא להורג במכוון אלא נהרג בחילופי אש"

רודן לוב מועמר קדאפי נתפס אתמול במקום מחבואו ולפי הדיווחים הוצא להורג בלינץ' על ידי הכוחות המורדים. הלילה אומר ראש הממשלה הזמני של לוב מחמוד ג'יבריל כי השליט הלובי לא הוצא להורג במכוון, אלא נהרג בחילופי אש בין כוחותיו לכוחות המורדים, לאחר שנתפס. בנוסף ישנם דיווחים על השלכה צפויה של גופתו לים

מועמר קדאפי לא הוצא להורג במכוון, אלא נהרג בחילופי אש בין כוחותיו לכוחות המורדים, לאחר שנתפס. כך לדברי ראש הממשלה הזמני של לוב - מחמוד ג'יבריל. קדאפי נתפס אתמול בבונקר בעיר הולדתו סירט, כשלצידו שר ההגנה שלו, שגם הוא נהרג בתקיפה.על פי חלק מהדיווחים נתפסו או נהרגו גם שניים מבניו של קדאפי, בהם הבכור - סייף אל אסלאם שנחשב ליורש המיועד

מדיווחים שונים בלוב גופתו של שליט לוב לשעבר תושלך לים. הדבר נועד כדי לא לאפשר עלייה המונית לרגל לקברו של הרודן הסהרורי שהודח כבר לפני כחודשיים, אך רק אתמול נלכד והוצא להורג.

אמש פרסמו המורדים את תמונותיו של קדאפי לאחר לכידתו - לפני מותו. התמונות קשות לצפייה. בתמונות האלה לא רואים את קדאפי הרודן הצבעוני כפי שאנו רגילים לראותו, הדיקטטור שהתפרסם בחוש האופנה הייחודי לו. הפעם רואים קדאפי עייף ומובס, רגעים לפני מותו. כמה מהמורדים שלכדו אותו נשמעים צועקים: "אל תהרגו אותו, לא, לא", אך בסופו של דבר ניתן לראות כי ביצעו בקדאפי לינץ'.

רשת אל ערבייה מדווחת כי בנו של קדאפי - סייף אל איסלאם נהרג מירי מורדים בסירט, אך ישנם דיווחים סותים האורמים כי סייף אל איסלאם הצליח לברוח למדבר מרוחק. לא ברור מה באמת עלה בגורלו.

אלפים חוגגגים ברחובות טריפולי

מאז היוודע דבר מותו של קדאפי, אלפים יצאו לחגוג ברחובות טריפולי. רבים מהם התאספו באזור מתחם באב אל-עזיזיה, מתחם מגוריו של קאדפי, שנכבש בסוף חודש אוגוסט על ידי המורדים.

אלפי המפגינים הביעו שמחה על מותו של הרודן, אך ניצלו את ההזדמנות . להעביר את חבריהם לעולם הערבי בשיאו של הײהאביב הערביײ. ײסוריה, את הבאה בתורײ, קראו המפגינים. ײהלאה המהפיכה גם לארץ השאםײ.

אך היו גם מפגינים שראו ביום השמחה הלובי כבשורה הקשורה גם לסכסוך הישראלי-ערבי. ײזהו צעד נוסף לעבר שחרור פלסטיןײ, צעקות כמה מפגינים. ײאם אדמת לוב שוחררה, גם פלסטין תשוחררײ.

ברכות חובקות עולם לאחר המבצע המוצלח

מנהיגים רבים מרחבי העולם מיהרו לברך את העם הלובי, וקיוו כי עתה המדינה תתקרב יותר למערב ותהפוך לדמוקרטיה. "ארה"ב עוסקת כעת בניסיונות לאשר את הדיווחים על מותו של קדאפי, או מעצרו", אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה.

"אם הידיעה הזו אכן נכונה, זהו דבר מצוין", אמר ראש ממשלת הולנד. אליו הצטרף דימיטרי מדבדב נשיא רוסיה שאמר: "אני חושב שהעם הלובי צריך לקבוע את גורלו של קדאפי".

נציגי כוחות נאט"ו בלוב הודיעו כי בעקבות מותו של השליט המודח מועמר קדאפי, משימתם במדינה הושלמה. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס בנאט"ו קראו לעם הלובי "לשים בצד את ההבדלים ביניהם".

בהכנת הידיעה השתתפו תום שרון, עמית ולדמן ואהוד יערי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת