קדאפי נתפס חי - ההמונים ביצעו בו לינץ'

מועמר קדאפי נהרג - כך הודיעה הערב ממשלת המעבר הזמנית בלוב - וההמונים יצאו לחגוג ברחובות. לאחר מכן פרסמו המורדים סרטון קצר בו נראה הרודן המודח ברגעיו האחרונים, לפני שנהרג. התמונות קשות לצפייה

אחרי שפורסמו התמונות המזעזעות של מועמר קדאפי המת - הערב מפרסמים המורדים את תמונותיו של קדאפי לאחר לכידתו - לפני מותו. התמונות קשות לצפייה.

בתמונות האלה לא רואים את קדאפי הרודן הצבעוני כפי שאנו רגילים לראותו, הדיקטטור שהתפרסם בחוש האופנה הייחודי לו. הפעם רואים קדאפי עייף ומובס, רגעים לפני מותו. כמה מהמורדים שלכדו אותו נשמעים צועקים: "אל תהרגו אותו, לא, לא", אך בסופו של דבר ניתן לראות כי ביצעו בקדאפי לינץ'.

רשת אל ערבייה מדווחת כי בנו של קדאפי - סאיף אל איסלאם מת. בשעות האחרונות דווח כי אל איסלאם הצליח לברוח למדבר מרוחק, אך כעת התקבלו דיווחים שהוא נהרג מירי המורדים בסירט.

אלפים חוגגגים ברחובות טריפולי

מאז היוודע דבר מותו של קדאפי, אלפים יצאו לחגוג ברחובות טריפולי. רבים מהם התאספו באזור מתחם באב אל-עזיזיה, מתחם מגוריו של קאדפי, שנכבש בסוף חודש אוגוסט על ידי המורדים.

אלפי המפגינים הביעו שמחה על מותו של הרודן, אך ניצלו את ההזדמנות . להעביר את חבריהם לעולם הערבי בשיאו של הײהאביב הערביײ. ײסוריה, את הבאה בתורײ, קראו המפגינים. ײהלאה המהפיכה גם לארץ השאםײ.

אך היו גם מפגינים שראו ביום השמחה הלובי כבשורה הקשורה גם לסכסוך הישראלי-ערבי. ײזהו צעד נוסף לעבר שחרור פלסטיןײ, צעקות כמה מפגינים. ײאם אדמת לוב שוחררה, גם פלסטין תשוחררײ.

ברכות חובקות עולם לאחר המבצע המוצלח

מנהיגים רבים מרחבי העולם מיהרו לברך את העם הלובי, וקיוו כי עתה המדינה תתקרב יותר למערב ותהפוך לדמוקרטיה. "ארה"ב עוסקת כעת בניסיונות לאשר את הדיווחים על מותו של קדאפי, או מעצרו", אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה.

"אם הידיעה הזו אכן נכונה, זהו דבר מצוין", אמר ראש ממשלת הולנד. אליו הצטרף דימיטרי מדבדב נשיא רוסיה שאמר: "אני חושב שהעם הלובי צריך לקבוע את גורלו של קדאפי".

נציגי כוחות נאט"ו בלוב הודיעו כי בעקבות מותו של השליט המודח מועמר קדאפי, משימתם במדינה הושלמה. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס בנאט"ו קראו לעם הלובי "לשים בצד את ההבדלים ביניהם".

בהכנת הידיעה השתתפו תום שרון, עמית ולדמן ואהוד יערי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת