אלף התלבושות של מועמר קדאפי

הוא החל כסרן צעיר עם מדים בצבא חאקי דהוי, אבל עם השנים בשלטון, התפתח הטעם האופנתי של מנהיג לוב. השלטון שלו אמנם הגיע לסיומו המוחלט עם מותו היום, אבל הטעם של קדאפי בבגדים - יישאר לתמיד

מועמר קדאפי, מנהיג לוב שנהרג היום על ידי כוחות המורדים, החזיק עד כה בהרבה מאוד תארים: המנהיג הוותיק ביותר בעולם הערבי ואפריקה, קולונל, "המדריך", מלך מלכי המלכים של אפריקה, "המנהיג", "המורה", אבל נראה שהדבר הבולט ביותר לעין בקדאפי - היא דווקא המודעות האופנתית שלו.

כשקדאפי עלה לשלטון בסוף שנות ה-60, כסרן צעיר, המדים שלו עדיין יכלו לסייע לו לצרכי הסוואה, אבל עם השנים החאקי הדהוי הלך ונעלם. קדאפי עיצב את עצמו בכריות מוזהבות לכתפיים, עיטורים וסיכות - בהתאמה לצבע הנעליים, ושומרות ראש שתואמות לצבע העניבה.

בפגישות עם מנהיגים ברחבי העולם, שליט לוב מוותר על המדים ולובש חליפה שתבליט אותו בין שאר המנהיגים. מבקרי האופנה אומרים כי "קדאפי אוהב צבעים בהירים - בוהקים ואקזוטיים, אוסף משקפי השמש שלו משתווה לזה של אלטון ג'ון".

מפת אפריקה על החולצה

המגזין "טיים" האמריקני לא משתף פעולה או מעריך את הטעם האופנתי של קדאפי. עורכי המגזין היוקרתי הכריזו עליו במהלך ביקור באיטליה כמנהיג שמתלבש הכי גרוע בכל העולם. על פי התקשורת האיטלקית, מי שניחם אותו הוא ראש הממשלה ברלוסקוני שאמר לו - "אתה מתלבש מצוין, אתה האריה של המדבר".

העיתונאים שמלווים את קדאפי אומרים שלעיתים הם מתקשים לעקוב אחרי מה שהוא אומר, מפני שהצבעים מבלבלים אותם. אחד הדברים שמקוממים כתבים ועיתונאים במיוחד באפריקה, הוא המנהג של השליט לצייר את מפת אפריקה על בגדיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק