המחבלת המשוחררת לילדי עזה: "מקווה שתלכו בדרכי"

משלחת תלמידי בית ספר נרגשים ביקרה בביתה של וופא אל-ביס בצפון הרצועה, שנשלחה ל-12 שנות מאסר אחרי שנתפסה עם מטען נפץ בתוך תחתוניה. היום ערך לה הדור הצעיר של עזה מפגן כבוד עם דגלים וקריאות "לפדות את פלסטין בדם ואש"

אל-ביס. דוגמה ומופת לדור הצעיר (חדשות 2)

חלק מהאסירים הפלסטינים ששוחררו לרצועה במסגרת עסקת שליט מבלים את ימיהם הראשונים כאנשים חופשיים בבית מלון יוקרתי בחוף ימה של עזה, אבל אחת מהם - וופא אל-ביס - מיהרה כבר היום לרתום עצמה למען מטרות "חינוכיות".

אל-ביס נתפסה ב-2005 במחסום ארז, בדרכה לטיפול רפואי בבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע. הליכתה עוררה את חשדם של החיילים, שבדקו אותה ונדהמו לאתר על גופה מטען נפץ שהוטמן בתחתוניה. היום הגיעה לביתה שבצפון הרצועה משלחת של תלמידי בית ספר - והמחבלת המשוחררת אמרה לבני הדור הצעיר כי היא "מקווה שגם אתם תלכו בדרכי, ומייחלת שבעזרת אללה יקריבו חלק מכם את חייהם".    

אל-ביס, חברה בזרוע הצבאית של פתח, "גדודי חללי אל-אקצה", נידונה ל-12 שנות מאסר על כך שניסתה לבצע פיגוע התאבדות. אחרי שסיימה לשטוח את דבריה באוזני התלמידים, הריעו הילדים, נופפו בדגלי פלסטין ושרו לה: "בדם ואש נפדה את האסירים, בנשמותינו ובדמנו נשחרר את פלסטין".

הגרסה שסיפקה אל-ביס על התקרית שבה נעצרה הייתה שונה מעט מזו של חיילי צה"ל: היא סיפרה שתכננה לפוצץ עצמה בתוך מחסום ארז, אך לרוע מזלה לא הצליחה להפעיל את מטען החבלה. "למרבה הצער וממש ברגע האחרון, הכפתור פשוט לא עבד", סיפרה האסירה המאוכזבת לתלמידים. "כמעט הפכתי להיות קדושה". 

על יומה הראשון כאישה חופשיה סיפרה: "הבוקר התעוררתי בחדר שלי. לבשתי צעיף ופתאום הבנתי שאני בבית - לא בכלא". על התכניות שלה לעתיד סיפרה כי אחרי שתשוב לשגרה, היא מקווה להשלים את לימודי הפסיכולוגיה שבהם החלה באוניברסיטה אז הדגישה כי לא תוותר על פעילותה בשורות הטרור: "אנו נמשיך את המאבק שלנו ונרדוף את האויבים שלנו - שיודעים את זה בעצמם. מעצרים לא ירתיעו אותנו, ואנו מוכנים להביס את הציוניים היהירים בקרבות על ארצנו פלסטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת