אסירי חמאס חוגגים במלון פאר בעזה

למעלה מ-100 אסירי חמאס שגורשו לעזה במסגרת עסקת שליט שוכנו במלון 4 כוכבים וקיבלו מענק של 2,000 דולר כל אחד מראש ממשלת החמאס הנייה. כעת הם משכשכים את רגליהם במי הבריכה, משקיפים לעבר חוף הים, ואומרים: "זה מרגיש כאילו נולדנו מחדש"

יום ראשון של חופש לא רק לגלעד שליט, אלא גם לאסירי החמאס המשוחררים שגורשו לרצועת עזה - ומקבלים מממשל החמאס טיפול ושירות מסורים במיוחד.

האסירים הפלסטינים שגורשו לעזה רוכזו במלון פאר ברמה של 4 כוכבים, מלון "אל-משתל" שפתח את שעריו רק לאחרונה. בתמונות שפורסמו היום נראים האסירים המשוחררים כשהם מביטים בים התיכון בעוד רגליהם משתכשכות בבריכה. הם ספרו 2,000 דולר מענק לכל אחד – כספים שניתנו לאסירים המשוחררים מארגון החמאס.

105 ה"אורחים המיוחדים" הצטופפו בשעות הבוקר סביב הבר שהגיש ארוחת בוקר דשנה ביותר. עבור חלקם, מדובר בארוחת בוקר חופשיה ראשונה אחרי 30 שנים בשבי הישראלי. "היום הראשון לחופש מרגיש כאילו נולדתי מחדש", אמר סאלם ת'ואיב, אסיר משוחרר בן 30 מבית לחם שישב בכלא 10 שנים בלבד מתוך מאסר העולם שנגזר עליו, אחרי שניסה לשלח מחבל מתאבד לשטח ישראל – פיגוע שלמרבה המזל נכשל.

פטימה  מוחמד, תושבת שכם, הגיעה במיוחד לעזה כדי לראות את בנה בילאל, גם הוא אסיר משוחרר. "הוא ישן בזרועותיי", אומרת האם המאושרת על בנה שנידון ל-20 שנות מאסר ושוחרר אחרי 9 שנים. הבן עצמו אמר כי "במשך 9 שנים חיכיתי לרגע הזה", בעוד הוא אמו יושבים יחדיו בצל הדקלים המשקיפים על הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת