משעל חוגג את השחרור עם הרוצחות ששוחררו

צלם סוכנות הידיעות רויטרס תיעד היום בקהיר תמונה שלצד תמונות השמחה של גלעד שליט בבית, ודאי מעוררת זעם בלבבות רבים בישראל: ראש הלשכה המדינית של חמאס, לצד אחלאם תמימי ואמנה מונא המחויכות, ב"תמונת הניצחון" של חמאס

משעל, תמימי, מונא וטראבין (רויטרס)

מבין 1,027 האסירים ששוחררו ועוד ישוחררו במסגרת עסקת שליט, תפסו בשבוע האחרון שתי רוצחות את הכותרות: אחלאם תמימי - מסיעת המחבל המתאבד בפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים, ואמנה מונא - "השטן מביר נבאללה", מי שפיתתה את הנער אופיר רחום ז"ל והביאה להירצחו ברמאללה.

היום תיעד צלם סוכנות הידיעות רויטרס את "מפגש הפסגה" הזה: ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, שהגיע במיוחד לקהיר לרגל שחרור האסירים - יחד עם תמימי, מונא ומשוחררת נוספת, מרים טראבין - שנאסרה לאחר שניסתה לדקור שוטר. כולם נראים מחוייכים למדי.

מוקדם יותר היום דווח כי מונא וטראבין, תושבות ביר נבאללה ועוג'ה בהתאמה, סירבו לדרישת ישראל לגרשן לעזה. השתיים, כך פורסם ברשתות ערביות, חששו כי הגעה לרצועה משמעותה גזר דין מוות בעבורן. "אנחנו מעדיפות למות או להישאר בכלא הישראלי", אמרו.

לפי הדיווחים, הן חששו מפעולת תגמול של בני משפחותיהן של אסירות אחרות שריצו עמן את תקופת המאסר בכלא הישראלי. ברשת אל-ערביה דווח כי ישראל הסכימה לגרש את אותן לירדן או למצרים, אך הידיעה לא קיבלה אישור ממקור ישראלי.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

אחרי 1,940 ימים: גלעד שליט בבית

מצמרר: מס' 2 בחמאס מאחורי גלעד

"גלעד אמר שהתנאים בשבי היו קשים"

מה קרה ליד של גלעד שליט?

פרס: "חזרת אלינו - ואנו חזרנו אל עצמנו" 

צפו: גלעד שליט טס במסוק לתל-נוף

צפו: הדרך של גלעד הביתה - בתמונות

אמנה מונה ואסירה נוספת סירבו להיות מגורשות לעזה

מהבדיקות עלה: גלעד סובל מתזונה לקויה

גלעד שליט: "התגעגעתי למשפחה שלי"