מי מימן את החתונה ההמונית בעזה?

למרות מזג האוויר הסוער והמשבר הכלכלי הנובע מהמצור הישראלי, נישאו 200 זוגות פלסטינים במימון של איחוד האמירויות. "אני רוצה להודות לאיחוד האמירויות", אמרה אחת הכלות המאושרות. "הנוער של עזה סובל מהרבה מאוד דברים, ההוצאות על חתונה גבוהות מאוד. אני מאורסת כבר שנתיים, אבל רק עכשיו יכולה להתחתן"

200 זוגות פלסטינים תושבי רצועת עזה נישאו אמש (שבת) בחתונה המונית בעיר למרות מזג האוויר הקשה, התנאים הלא פשוטים והעתיד הלא ברור. "אפילו מזג האוויר הגשום לא עצר את הטקס הנפלא הזה", אמרה אמו של אחד החתנים, רמי אבו עמרו. "עכשיו הוא יוכל להתחיל את הפרק החדש בחייו, הוא יוכל להקים משפחה למרות התנאים הקשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחת הכלות, פטימה מוחמד ברקה, סיפרה כי היא ובעלה הטרי היו אמורים להתחתן באירוע פרטי, מסורתי ומאורגן היטב, אבל המצב לא איפשר להם לעשות זאת. את החתונה ההמונית מימנו עשירי איחוד האמירויות שלדברי המארגנים ביקשו לשמח את תושבי הרצועה כולה.

חתונה המונית בצל האבטלה והמצור (רויטרס)

"הנוער של עזה סובל מהרבה מאוד דברים כמו אבטלה", סיפרה כלה נוספת, סברין מוחסיין. "ההוצאות על חתונה גבוהות מאוד. אני מאורסת כבר שנתיים, אבל בגלל המחירים לא הייתה לי הזדמנות להתחתן עד היום. אני אסירת תודה לאיחוד האמירויות". בעלה הטרי אמר כי "עזה תחת עוצר כבר שנים, אנחנו משלמים את המחיר על הקשיחות שלנו".

"הזוגות שנבחרו לחתונה ההמונית הם בנים של הרוגי המלחמה, בנים של פצועים, צאצאיהם של אנשים שיושבים בכלא הישראלי או כאלה שאיבדו את בתיהם במלחמה ב-2014", אמר ג'אביר אל דאור, איש ארגון פלסטיני לזכויות אדם שאירגן את האירוע. טלאל אל-שריף, עיתונאי המתגורר ברצועת עזה, אמר שהתושבים שם זקוקים ליותר פרויקטים כאלו כדי לשרת את בני הנוער שאיבדו את זכויותיהם במהלך שמונה שנות מצור צבאי המופעל על ידי ישראל.