20 ק"ג זהב עבור נשיא תימן המודח

מבוקשים - מתים או חיים: ארגון אל-קאעידה בתימן מפרסם הודעה ובה פרס כספי יוצא דופן על ראשו של הנשיא המודח ומנהיג המורדים החות'ים. מי שיצליח להרוג או לשבות אותם יזכה באוצר חסר תקדים - 20 קילוגרמים של זהב טהור

ארגון אל-קאעידה בתימן מפרסם היום (חמישי) הודעה יוצאת דופן ברשתות החברתיות שבה הוא מציע 20 ק"ג זהב טהור למי שיהרוג או ייקח בשבי את הנשיא המודח עלי עבדאללה סאלח שעל פי הערכות מוביל ממקום מושבו מחוץ לגבולות המדינה את ניסיון ההפיכה המתרחש בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף מציעים פעילי ארגון הטרור פרס דומה למי שיצליח לתפוס את מנהיג המורדים החות'ים, עבדול-מאליק אל חות'י. בהודעת הארגון שפורסמה בין היתר ביו-טיוב, נאמר כי מדובר ב"תמיכה" ו"מוטיבציה" עבור המוסלמים בתימן לצאת למלחמת קודש נגד הכוחות שמנסים להפיל את השלטון הנוכחי.

מוקדם יותר היום התייחס ללחימה בתימן גם נשיא אירן חסן רוחאני, שבנאום שנשא לאומה בטלוויזיה הממלכתית הזהיר את כוחות הקואליציה המובלים על ידי ערב הסעודית, מפני המשך המערכה הצבאית.

"מדינה גדולה כמו אירן לא תיכנע להפצצות. עלינו לחשוב על הדרך להפסקת הלחימה", אמר רוחאני, שהמורדים החות'ים נחשבים לבני חסות של משטרו. עוד הזהיר הנשיא את כוח הקואליציה הפועל במדינה: "עשיתם את זה בלבנון, עירק וסוריה ולמדתם שזו הייתה טעות. תלמדו את המסר מגורלו של סדאם חוסיין".