חמאס מכחיש דיווח בגרמניה, לפיו הועבר שליט לקהיר

משלחת של בכירי חמאס, בראשות ראש הלשכה המדינית של הארגון חאלד משעל, תגיע הבוקר לקהיר כדי "לפקח מקרוב" על השלמת העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. הלילה פרסמה סוכנות הידיעות הגרמנית DPA דיווח מפי מקור ביטחוני מצרי, לפיו הועבר שליט לקהיר. בחמאס מכחישים את הדיווח וטוענים שהם עדיין מחזיקים בשליט

בארגון הטרור חמאס הכחישו הלילה דיווחים בסוכנות הידיעות הגרמנית DPA, לפיהם הועבר כבר החייל החטוף גלעד שליט למצרים, לקראת מסירתו לגרמניה.

על פי הדיווחים, שהתבססו על "מקור ביטחוני במצרים", הועבר שליט לקהיר כאשר נחתמה העסקה בין הצדדים. עם זאת, כאמור, הכחישו בארגון את הפרטים ואמרו כי החייל החטוף עודנו נמצא בידם.

בהודעת הארגון נמסר כי לא ניתן היה להעביר את שליט לקהיר בטרם ייסגרו הפרטים הסופיים של העסקה. הבוקר צפויה להגיע לקהיר משלחת של בכירי חמאס, בראשות ראש הלשכה המדינית של הארגון חאלד משעל, כדי להסדיר את הפרטים האחרונים להשלמת חילופי האסירים.

עד אז, כך אומרים בארגון, לא יועבר שליט לקהיר. "יש עוד מספר דברים שצריך לסיים ולסדר", אמר מקור בחמאס. המשלחת הפלסטינית שתגיע לקהיר צפויה החל ממחר "לפקח מקרוב" אחר השלמת העסקה.

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירה

ההתפתחות הדרמטית שהביאה להצבעת הממשלה אמש על ההסכם לשחרורו של גלעד שליט התגבשה בימים האחרונים, כשהשליח המיוחד למגעים עם חמאס, דוד מידן, נועד בקהיר עם לא אחר מאשר רמטכ"ל הארגון בעזה, אחמד ג'עברי.

לפי הפרטים הידועים, סייעו שלטונות מצרים החדשים בגישור בין ישראל לבין חמאס - כששני הצדדים הסכימו להתגמש. במסגרת המהלך צפויים להשתחרר מבתי הסוהר בישראל בסך הכל 1,000 אסירים פלסטינים - בתכנית שכבר נידונה בישיבה סודית של הקבינט באישון לילה ובכינוס חשאי של פורום "השמינייה".

לפי הידוע, גילו בחמאס נכונות לפשרה והסכימו לדרוש לשחרר מקרב האסירים ה"כבדים", אלו המוגדרים בעלי "דם על הידיים", 15 בלבד מתוך רשימה שבמקור כללה 60 שמות. בשלב הראשון של העסקה ישוחררו 450 אסירים, מהם 203 שהתגוררו במקור בגדה ויגורשו לעזה ו-40 אחרים למדינות דוגמת מצרים וטורקיה.

110 יגורשו ליהודה ושומרון ו-131 נוספים לעזה. נוסף עליהם, סוכם בין חמאס לבין ישראל על שחרורם של שישה ערבים-ישראלים שהיו מעורבים בטרור לבתיהם.

השמות ה"כבדים" שלא ישוחררו: אחמד עבדל אל רסול סעדאת, איברהים חאמד, מרוואן ברגותי, עבדאללה ברגותי, ג'מאל אבו אלהייג'ה חמאס, חסן סאלאמה.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?