כך נשמע הדיווח הראשון על עסקת שליט

רשת "אל-ערבייה" המשדרת מדובאי הייתה לראשונה שדיווחה על העסקה שהושגה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. כתב התחנה העניק פרטים על מתווה העסקה - ובישר על יציאתה לפועל. כך נשמע הדיווח ההיסטורי

הדיווח הראשון על שחרורו של החייל גלעד שליט הופיע ברשת הטלוויזיה הערבית "אל-ערבייה", המשדרת מדובאי. כתב התחנה כבר העניק פרטים ראשוניים על פרטי העסקה, וכך הוא נשמע נרגש בשידורי התחנה:

"אלף אסירים פלסטיניים ישוחררו, אולם חילוקי הדעות בין ישראל לחמאס היו על מספר האסירים שיגורשו מחוץ לשטחי הגדה המערבית, כלומר לרצועת עזה או לכמה מן המדינות השכנות. ישראל דרשה להרחיק 500 אסירים פלסטינים מתוך 1,000 האסירים שישוחררו אל מחוץ לתחומי הגדה המערבית. נראה שישראל הסכימה על הרחקת 200 אסירים פלסטינים בלבד, חלקם יורחקו לרצועת עזה - וחלק אחר לכמה מן המדינות השכנות. הייתה דרישה לשחרר 60 אסירים מתוך רשימת בכירים שנדונה כבר. נראה כי המספר הזה הצטמצם ל-15 בלבד מבין אותם בכירים, אם כי עד עתה לא ידוע לנו מי מהם ישוב לביתו בגדה המערבית ובעזה ומי יורחק אל מחוץ לתחומי הגדה המערבית". 

מיד לאחר השידור בתחנה, החלו כלי תקשורת נוספים לדווח על המתרחש - ובהם גם כלי התקשורת של החמאס. בערוצי הטלוויזיה של הארגון העזתי, וכך גם באתרי האינטרנט שלו דווח כי הושלמה העסקה לשחרורו של החייל החטוף.